Biznes i samorządy na targach INFRASTRUKTURA 2010

Blisko 130 firm z Polski i zagranicy oferujących produkty i usługi do budowy i modernizacji infrastruktury miejskiej i drogowej zaprezentuje się na VIII Międzynarodowych Targach Infrastruktury Miejskiej i Drogowej INFRASTRUKTURA 2010.

Targi odbędą się w dniach 13-15 października br. w Warszawie w centrum MT Polska przy ul. Marsa 56C. Podczas targów rozstrzygnięty zostanie również prestiżowy konkurs dla wystawców o nagrodę Ministra Infrastruktury, który wyłoni produkty i usługi wyróżniające się nowoczesnością, funkcjonalnością, walorami ekonomicznymi i świadomym traktowaniem środowiska naturalnego. Na targach odbędzie się także pierwsza Ogólnopolska Konferencja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizowana przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, której będzie towarzyszył Salon BRD. Honorowy patronat nad targami INFRASTRUKTURA 2010 objęli Minister Infrastruktury, Cezary Grabarczyk i Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Uczestnictwo w targach jest bezpłatne, wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja na stronie www.infrastruktura.info/rejestracja.

Podczas targów INFRASTRUKTURA 2010 wystawcy zaprezentują maszyny i urządzenia budowlane, kruszywa i materiały, propozycje wyposażenia obiektów użyteczności publicznej, jak również aktualne oferty wykonawcze i usługowe. Ponadto swoje stoiska będą miały firmy zajmujące się różnymi aspektami bezpieczeństwa i zarządzania ruchem drogowym. Interesującym punktem targów będzie zorganizowane przez czasopismo „Pośrednik Budowlany” i MT Targi śniadanie z udziałem osób zarządzających firmami z branży maszyn budowlanych. Uczestnicy będą omawiali tematy dotyczące aktualnych trendów i perspektyw rozwoju rynku, a także kwestie znaczenia imprez targowych dla sektora maszyn budowlanych i potrzeb angażowania się w takie wydarzenia.

– Na tegorocznej edycji targów INFRASTRUKTURA zaprezentowane zostaną najnowsze oferty produktów, maszyn i usług krajowych i zagranicznych firm, które z pewnością zainteresują szerokie grono osób odpowiedzialnych za planowanie i realizację inwestycji z zakresu infrastruktury miejskiej i drogowej. Eksperci obecni na targach będą pomagać w ocenie różnych rozwiązań i podejmowaniu decyzji. Warto czerpać z ich wiedzy, gdyż wdrażanie najlepszych praktyk pozwoli na polepszanie stanu infrastruktury miejskiej i drogowej w całym kraju. Tym bardziej liczymy, że na targach nie zabraknie przedstawicieli samorządów, na których spoczywa obowiązek modernizacji i budowy dróg oraz obiektów miejskich. Targi Infrastruktura to również okazja do nawiązywania nowych cennych kontaktów biznesowych i bezpłatnego skorzystania ze szkoleń prowadzonych przez najwyższej klasy specjalistów – mówi Agnieszka Huszczyńska, prezes MT Targi, organizatora targów Infrastruktura.

Wśród zgromadzonych na targach ofert wystawców zwiedzający będą mogli zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi na rynkach międzynarodowych w zakresie infrastruktury miejskiej i drogowej oraz najlepszymi przykładami z realizacji inwestycji w kraju. Na stoiskach zaprezentowane zostaną m.in. największy na świecie walec drogowy, nowe urządzenie do wydawania kart parkingowych, światłowodowy system kontroli pojazdów, bariery ochronne, ekrany akustyczne oraz wybrane projekty wykonawcze i budowlane.

Przez trzy dni targów Infrastruktura 2010 będą prowadzone również liczne bezpłatne seminaria, szkolenia i dyskusje dotyczące aktualnych zagadnień związanych z infrastrukturą miejską i drogową. Są one organizowane we współpracy z patronami i partnerami merytorycznymi targów: Ministerstwem Infrastruktury, Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego, Instytutem Badawczym Dróg i Mostów, Stowarzyszeniem ITS Polska, Unią Metropolii Polskich, Związkiem Powiatów Polskich, Związkiem Województw RP. Pierwszego dnia targów, 13 października, odbędą się m.in. pierwsza Ogólnopolska Konferencja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, konferencja „Recykling – Ochrona Środowiska – Nowe możliwości pozyskiwania środków na realizację kontraktów”, debata „Jak przygotować i wprowadzać polskie dokumenty aplikacyjne do norm europejskich”. Drugiego dnia, 14 października, wśród wydarzeń towarzyszących znajdą się konferencja poświęcona partnerstwu publiczno-prywatnemu w Polsce oraz I Forum: Moja Innowacja 2010. Ostatniego dnia targów, 15 października, będą miały miejsce m.in. konferencja poświęcona inwestycjom hotelowym oraz budowy obiektów użyteczności publicznej w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, a także zaprezentowane zostaną praktyczne i prawne aspekty udzielania pierwszej pomocy.

Na targi Infrastruktura 2010 można dojechać transportem własnym oraz środkami komunikacji publicznej. Centrum Targowo-Kongresowe przy ul. Marsa 56C oddalone jest zaledwie 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Zachodniego i 14 km od lotniska Okęcie. Zapewnia 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek. W bezpośrednim sąsiedztwie kursuje 10 miejskich linii autobusowych z różnych miejsc Warszawy, a ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego – Pociągi Kolei Mazowieckich.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu