Przejdź do treści

USB Station 2 od Synology

Firma Synology wprowadziła na rynek nowy model USB Station 2 − przystępny cenowo i łatwy w obsłudze serwer NAS, umożliwiający na zasadzie plug-and-play współdzielenie drukarki, zgromadzonych plików, transmisję strumieniową multimediów oraz pobieranie plików bez pośrednictwa komputera PC.

Urządzenie zużywa mało energii (tylko 4W podczas normalnej pracy) i stanowi ciekawe uzupełnienie domowej lub firmowej sieci. Zalety USB Station 2 docenią szczególnie przedsiębiorstwa, które korzystają z komputerów zarządzanych przez różne systemy operacyjne.

− USB Station 2 to pierwszy serwer NAS Synology dostępny w tak niskiej cenie. Niemal każdy posiadacz komputera może pozwolić sobie na jego zakup, a urządzenie z pewnością udowodni swoje bogate możliwości – od współdzielenia plików, poprzez ciekawe funkcje multimedialne aż po uznany system operacyjny Synology DiskStation Manager 3.0 (DSM 3.0) – powiedział Chad Cheng, Product Manager w firmie Synology.

Wystarczy podłączyć do USB Station 2 dowolny nośnik danych USB, aby przystawka była gotowa do współdzielenia plików oraz zawartości multimedialnej pomiędzy komputerami korzystającymi z systemów Windows®, Mac oraz Linux. W wielu firmach łatwy dostęp do wspólnych danych przekłada się pozytywnie na efektywność pracy oraz zmniejszenie kosztów administracji IT. File Browser, przełomowy menadżer plików Synology, oferuje łatwe i intuicyjne zarządzanie współdzielonymi zbiorami, a także efektywną nawigację, prowadzoną bezpośrednio w oknie przeglądarki internetowej. Dostępna jest także funkcja współdzielenia drukarki USB, dodatkowo obniżająca koszty instalacji IT z uwagi na możliwość wykorzystywania urządzenia przez wszystkich użytkowników podłączonych do sieci lokalnej.

USB Station 2 to także zestaw uniwersalnych funkcji multimedialnych, dostępnych od razu po rozpakowaniu sprzętu z pudełka. Jest wśród nich Audio Station 2, aplikacja obsługująca pliki dźwiękowe oraz internetowe rozgłośnie radiowe. Umożliwia ona także odsłuch na opcjonalnych głośnikach utworów przechowywanych na odtwarzaczu iPod®. Tryb transmisji strumieniowej pozwala również wielu użytkownikom korzystać przez Internet i sieć lokalną z tych samych zbiorów muzycznych. Dodatkowo, aplikacja DS audio, dostępna w wersjach na telefony iPhone®, Android oraz odtwarzacze iPod touch®, wspiera streaming zgromadzonych na USB Station 2 plików muzycznych wszędzie tam, gdzie jest dostęp do Internetu.

Wśród innych ważnych aplikacji multimedialnych jest także Download Station 2 – centrum pobierania, które może pracować bez pośrednictwa komputera, 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Dostępny jest także serwer iTunes wspierający sieciowe współdzielenie muzyki i nagrań wideo pomiędzy innymi klientami iTunes. Certyfikowany serwer mediów DLNA udostępnia transmisję strumieniową plików multimedialnych do kompatybilnych z DLNA/UPnP urządzeń, w tym DMA (digital media adapters – adapterów do odtwarzania mediów cyfrowych), odbiorników telewizyjnych oraz konsol Sony® PS3 i Microsoft® Xbox360.

− USB Station 2 realizuje przestrzegane przez nas standardy ekologiczne. Podczas normalnej pracy zużywa tylko 4W energii i wspiera hibernację zewnętrznych dysków twardych – dodaje Chad Cheng z Synology. – Brak nieustannie pracującego wentylatorka chłodzącego to także ukłon w stronę środowiska, jak i komfort bezgłośnej pracy urządzenia.

Dostępność

Synology USB Station 2 trafia już do sprzedaży.