Manekiny w Warszawie zobaczyło ponad 20 tyś. osób

Od 17 do 22 września na Placu Zamkowym w Warszawie można było zobaczyć nietypową ekspozycję naturalnej wielkości manekinów różnej płci i w różnych kolorach. Kilka z nich zostało ozdobionych przez znane osoby, w tym: Edwarda Lutczyna, Agatę Bogacką, Grażynę Wolszczak i Cezarego Harasimowicza. Ekspozycję zobaczyło ponad 20 tyś. warszawiaków.

Po Paradzie Krów w centrum miasta(2005), różowych, świecących jeleniach na Powiślu (2007) oraz kolorowych misiach na Placu Zamkowym (2008), w stolicy pojawiły się manekiny. Ekspozycja miała związek z kampanią „Naga prawda o ubezpieczeniach” organizowaną przez ING Życie. Celem było  zwrócenie uwagi mieszkańców Warszawy na kwestie odpowiedzialności za życie swoje oraz najbliższych osób.

„Podczas inauguracji ekspozycji, która miała miejsce 17 września, swoją wizję tematu „odpowiedzialność” zaprezentowali zaproszeni do projektu: rysownik Edward Lutczyn, malarka i rysowniczka Agata Bogacka, aktorka Grażyna Wolszczak oraz scenarzysta, aktor i pisarz Cezary Harasimowicz. Artyści pomalowali wybrane przez siebie manekiny, nadając im niepowtarzalny wygląd. Podczas 6 dni trwania akcji w Warszawie, ekspozycję zobaczyło ponad 20 tyś. osób” – mówi Beata Zduńczyk-Skup, rzecznik prasowy ING Życie.

Akcja malowania manekinów  przez znane osoby, artystów plastyków oraz gwiazdy ekranu odbywa się także w innych miastach. Do tej pory miała miejsce we Wrocławiu i Krakowie, a w październiku ruszy w Rzeszowie, Gdańsku oraz Poznaniu. Wszystkie ozdobione w ramach ekspozycji manekiny zostaną zlicytowane 25 listopada podczas 5. edycji aukcji charytatywnej „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” w Muzeum Narodowym w Warszawie, organizowanej przez fundację psychoonkologii „Ogród Nadziei”. Pieniądze pozyskane z ich sprzedaży przeznaczane zostaną na pomoc dla osób chorych na nowotwory.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu