Arena w rękach Riverside

Grupa Arena – światowy gracz w segmencie sprzętu pływackiego, z przychodami netto na poziomie 100 mln euro w 2009 roku, został kupiony przez globalną firmę private equity Riverside. To pierwsze przejęcie Riverside we Włoszech, a już 14 w tym roku. 

Riverside kupił od włoskiego funduszu BS Private Equity wspólnie z zarządem firmy 100 procent udziałów w Grupie Arena. To już 14. przejęcie Riverside w tym roku. Od momentu swojego powstania w 1988 roku, firma Riverside sfinalizowała 237 przejęć o wartości 4,4 miliarda euro. W chwili obecnej globalne portfolio Riverside składa się z 72 spółek o łącznej sumie przychodów netto na poziomie ponad 2,5 miliarda euro.

Produkty Areny są sprzedawane w ponad 100 krajach na całym świecie. Założona w 1973 roku przez wizjonera sportu Horsta Dasslera, Arena jest znana z innowacyjności produktów oraz nieustannych inwestycji w badania technologiczne, które są kluczowymi czynnikami wpływającymi  na pozycję rynkową oraz rozwój firmy.

Arena jest dla Riverside bardzo atrakcyjną inwestycją, przede wszystkim dzięki silnej świadomości i rozpoznawalności marki wśród najlepszych sportowców i miłośników sportów wodnych na całym świecie, ale także dzięki świetnym wynikom finansowym oraz ogromnemu potencjałowi wzrostu – tłumaczy Tomasz Głowacki, partner w Riverside.

W ciągu swojej historii, Arena była partnerem legendarnych mistrzów pływackich, takich jak Mark Spitz, Shane Gould, Matt Biondi, Alexander Popov, Franziska Van Almsick, Aaron Peirsol, Filippo Magnini, Laure Manadou, Laszlo Cseh, Paul Biedermann, Alain Bernard, Kirsty Coventry, Rebecca Soni, Cesar Cielo oraz wielu innych.

Z optymizmem spoglądamy w przyszłość, mając pewność, że Riverside będzie doskonałym partnerem, który umożliwi nam dalszy rozwój oraz osiągnięcie pozycji globalnego lidera na rynku odzieży i sprzętu pływackiego – powiedział Cristiano Portas, prezes Grupy Arena. 

Cristiano Portas, prezes Grupy Arena oraz kadra zarządzająca firmy potwierdzili, że razem z Riverside zainwestowali w nowe przedsięwzięcie, chcąc kontynuować swoje zaangażowanie w rozwój grupy.

Oprócz Riverside, jednym z dwóch głównych inwestorów przy tej transakcji był UniCredit.

źródło/autor: Riverside

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu