Elastyczne rozwiązania Humansoft można dostosować do potrzeb każdej firmy

Rozwiązania Humansoft cechuje łatwość integracji z innymi systemami oraz ponadprzeciętna elastyczność względem dostosowania ich do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. To między innymi dlatego z rozwiązań ERP radomskiej firmy korzysta już około 300 polskich firm działających w wielu branżach m.in. : Bakoma Bis, Sante A. Kowalski, Wydawnictwo „Jedność”, „Charaktery”, MGM S.A., Drewno Centrum (Grupa Fachowiec), Markety Budowlane „Mrówka” w Biłgoraju i Zarzeczu, Zakłady Mięsne „WIR” Sp. j.

Działające w Polsce firmy coraz częściej zwracają uwagę na możliwość rozwoju aplikacji biznesowych i łatwość integracji systemów informatycznych z innymi rozwiązaniami. Obecnie większość przedsiębiorstw poszukuje rozwiązań dających im możliwość wsparcia informatycznego szczególnie w tych obszarach ich działalności, w których nie sprawdza się standardowa funkcjonalność gotowych programów. Dostrzegają to producenci oprogramowania. Jedni namawiają firmy, by dostosowały swoje modele biznesowe do oferowanych przez nich systemów IT. Humansoft wychodzi z innego założenia.

– Projektujemy i dostarczamy rozwiązania dostosowane do specyfiki branży i do faktycznych potrzeb przedsiębiorstwa. Każda firma wszakże ma własną niepowtarzalną strategię i kulturę pracy, działa na innym rynku i konkuruje z innymi podmiotami. Dziś może się skupiać na dynamicznym rozwoju i zdominowaniu branży, a jutro na umocnieniu pozycji i ekspansji na nowych rynkach – zauważa Jarosław Szary, zastępca dyrektora handlowego firmy Humansoft.

Humansoft HermesSQL to funkcjonalne, elastyczne i proste w obsłudze oprogramowanie klasy ERP dla średnich i dużych firm. Przedsiębiorstwa stosując je w praktyce stały się wydajniejsze i bardziej konkurencyjne. Program nie tylko automatyzuje, ale też na bieżąco kontroluje wewnątrzfirmowe procesy. Redukuje ryzyko popełniania pomyłek, sprawia, że praca jest prostsza i bezpieczniejsza, a komunikacja pomiędzy pracownikami szybsza i precyzyjna. Humansoft HermesSQL jest oprogramowaniem oferującym bardzo bogatą funkcjonalność na pierwszy rzut oka ukrytą dla użytkowników.

– Nasza przewaga to czytelny i prosty interfejs. Na szkoleniach widzę, że użytkownicy są gotowi do czerpania korzyści z możliwości systemu już po pierwszych minutach zajęć. Jednak za wysoką ergonomicznością kryje się mnóstwo funkcji. Humansoft HermesSQL jest bardzo elastyczny i łatwy do rozbudowy – twierdzi Jarosław Szary, zastępca dyrektora handlowego firmy Humansoft.

Dzięki otwartości programu na indywidualne potrzeby przedsiębiorstwa oraz możliwości integracji z zewnętrznymi programami  humansoft HermesSQL można zaadaptować do wymogów każdej organizacji. Niezależnie od  złożoności struktur i od branży, w której działa. Już w obecnej chwili program współpracuje z wieloma aplikacjami wykorzystywanymi przez różne branże, jak chociażby z QlikView (business intelligence in-memory), ProfitCRM (wspomaga zarządzanie relacjami z klientami), ZelnetMES (program do zarządzania i harmonogramowania produkcji,) aplikacją Stacja Paliw 2008 odpowiedzialną za zarządzanie stacjami tankowania, systemem Sklep Internetowy Zelmart (e-commerce) czy aplikacją mobilną humansoft CoraxMobile.

Rozbudowa funkcjonalności może odbywać się na kilka sposobów.  Pierwsza droga to rozwój systemu przez Humansoft. Producent zapewnia zgodność z obowiązującymi przepisami podatkowymi i księgowymi, a także stale rozwija oprogramowanie. Dodaje nowe funkcje, z których mogą korzystać grupy użytkowników. Ponadto nowe funkcjonalności dodają do systemu humansoft HermesSQL także partnerzy Humansoftu, oraz działy IT firm, które wdrożyły i wykorzystują aplikacje.

Kolejną ścieżką rozwoju systemu jest pisanie unikalnych modułów przez ekspertów Humansoft.

– Firmy korzystają ze specjalnych modułów, które stworzyliśmy „pod klucz” . Zapotrzebowanie na tego rodzaju rozwiązania wynika z indywidualności każdej firmy. Humansoft HermesSQL jest doskonale przystosowany do rozwoju. Nasi specjaliści przygotowali wiele indywidualnych modułów, dla firm działających w wielu branżach – informuje Jarosław Szary.

Moduły na zamówienie powstały między innymi dla firm:

1. „Drewno Centrum” właściciel marki Fachowiec

– handel i montaż materiałami wykończeniowymi np. podłoga, panele, drzwi itp.

– moduł integracji z różnymi dostawcami drzwi, takimi jak Porta, Kospan

2. „Dalia” – producent bielizny damskiej

– moduł do automatyzacji wprowadzania akordu

3.”KZD” – przedsiębiorstwo prowadzące produkcję i sprzedaż roślin ozdobnych

– moduł do automatyzacji procesu przesadzania roślin, podczas którego zmianie ulegają parametry przesadzanej rośliny, takie jak: jej wysokość, lokalizacja a także opakowanie, w którym się znajduje.

4. PPHU Fox

– moduł do naliczania prowizji handlowcom zgodnie z wytycznymi danej firmy

5.Wydawnictwo „Jedność”

– integracja z oprogramowaniem specjalizowanym dla drukarni

Te dodatkowe rozwiązania pozwoliły przedsiębiorstwom jeszcze bardziej zautomatyzować pracę i dostosować je do rzeczywistych potrzeb.

Humansoft HermesSQL jest programem wyjątkowo skalowalnym i otwartym na integrację z oprogramowaniem innych dostawców.

– W łączeniu możliwości naszego programu z innymi systemami mamy szerokie doświadczenia. Takie prace są prowadzone bardzo często w firmach produkcyjnych, gdzie niezbędne jest połączenie ERP np. z oprogramowaniem maszyn. Dość częsta jest też integracja z systemami wymiany informacji pomiędzy współpracującymi firmami. Oczywiście partnerzy niekoniecznie muszą mieć to samo oprogramowanie. Utworzenie spójnego środowiska przesyłania informacji to nasza rola – informuje Jarosław Szary.

Humansoft HermesSQL jest produktem dopracowanym. Przynoszącym firmom wymierne korzyści i zapewniającym wydajną, komfortową pracę. Jednak Humansoft przewidział pojawiające się potrzeby użytkowników.

– Już w momencie projektowania systemu postawiliśmy na otwartość systemu, pozostawiając „furtki” dzięki którym można łatwo rozszerzyć funkcjonalność – zapewnia Jarosław Szary.

Przykładowo w każdym oknie istnieje możliwość dodania tzw. przycisku. To niestandardowe pole może służyć np. do alertowania czy użytkownik zrobił wszystko co było od niego wymagane w danej procedurze, lub do szybkiego obliczania marż czy  premii dla handlowców według skomplikowanych wzorów.

Dodatkowe narzędzia i mechanizmy służące do profilowania programu humansoft HermesSQL dostępne są w dwóch niezależnych pakietach: OrangeSquid Standard i OrangeSquid Professional. Te narzędzia umożliwiają m.in. opracowywanie własnych wzorców wydruków i raportów, modyfikację widoków tabel czy dodatkowych filtrów, które sortują dane według dowolnie dobieranych kryteriów.

W pakietach dostępne są także bardziej zaawansowane narzędzia (funkcje użytkownika i wtyczki), które  umożliwiają dopisywanie i włączanie własnych programów rozszerzających funkcjonalność systemu humansoft HermesSQL. Narzędziem dającym największe możliwości dostosowania oprogramowania do potrzeb przedsiębiorstwa jest środowisko modułów branżowych. Udostępnia specjalizowaną bibliotekę klas w oparciu o którą mogą powstawać nowe moduły zintegrowane z humansoft HermesSQL.

Do pakietów dołączana jest dokumentacja techniczna SDK która zawiera informacje związane ze strukturą programu, opisy klas, zmiennych globalnych oraz przykłady kodu do wykorzystania w nowych rozwiązaniach. Z dokumentacji korzystają zarówno partnerzy Humansoft jak również informatycy zatrudnieni w przedsiębiorstwach pracujących na systemie humansoft HermesSQL.

– Dla klientów bardzo ważna jest elastyczność, możliwość rozwoju i rozbudowy humansoft HermesaSQL. A to wszystko możemy im zapewnić siłami własnymi lub partnerów. Jednak nie mniej ważne jest, że Humansoft nie stał się wielką korporacją. Z większością naszych klientów mamy bezpośredni kontakt. Nie wymagamy oficjalnych pism. Bezpośrednie rozmowy przekładają się na dobre wzajemne relacje, co skutkuje zaspokojeniem informatycznych potrzeb naszych klientów – twierdzi Jarosław Szary. 

źródło/autor: Humansoft

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu