Coraz więcej chętnych na struktury DM BZ WBK

Dobre wyniki inwestycyjne produktów DM BZ WBK zachęcają klientów do kupna tego typu produktów. Popyt wspierają utrzymujące się pozytywne nastroje na rynkach kapitałowych i spadające oprocentowanie lokat bankowych.

We wrześniu rozpoczęła się subskrypcja Obligacji Giganci Rynku oparta na inwestycji w akcje 6 dużych spółek notowanych na GPW, tzw. gigantów rynku, która zakończy się 8 października 2010. Trwająca właśnie subskrypcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów.

– Zainteresowanie jest znacznie wyższe niż przy poprzednich subskrypcjach, a popyt przewyższa nasze oczekiwania. Widać, że klienci szukając alternatywy dla lokat bankowych coraz częściej sięgają po produkty strukturyzowane – mówi Rafał Gleinert, Dyrektor ds. Produktów Inwestycyjnych DM BZ WBK. W sumie w subskrypcji Obligacji Giganci Rynku do klientów mogą trafić produkty o wartości 120 mln zł.

Zdaniem ekspertów DM BZ WBK czynników, które wpływają na rosnący popyt, jest kilka. Z jednej strony są to utrzymujące się dobre nastroje na światowych rynkach kapitałowych i spadające oprocentowanie lokat bankowych. Nie bez znaczenia są też dobre wyniki inwestycyjne produktów strukturyzowanych DM BZ WBK, których termin wykupu już minął.  Na przykład we wrześniu 2010 roku zapadły dwa produkty strukturyzowane oferowane przez Dom Maklerski BZ WBK w ramach oferty prywatnej. Oba produkty przyniosły inwestorom zysk, a w przypadku Certyfikatu BZ WBK Athena 1 – zysk znacząco przewyższający oprocentowanie konkurencyjnych lokat bankowych.

Podobnie było w 2009 roku, kiedy minął termin wykupu trzech produktów strukturyzowanych oferowanych przez Dom Maklerski BZ WBK w ramach oferty prywatnej. Pierwsze dwa to  Certyfikaty BZ WBK „Athena 2” i „Athena 3”, wyemitowane w 2008 roku, trzeci to Certyfikat BZ WBK „Phoenix”, który można było nabyć na przełomie marca i kwietnia 2009 roku. Wszystkie wspomniane powyżej certyfikaty strukturyzowane przyniosły inwestorom zysk wyższy niż na konkurencyjnych lokatach bankowych. W przypadku Certyfikatów BZ WBK „Athena 2” i „Athena 3”, które zostały automatycznie wykupione po roku od rozpoczęcia inwestycji, był to dochód w wysokości 20%.

– Odniesione przez inwestorów zyski pokazują, że potrafimy dobrać odpowiednie produkty do panujących nastrojów na rynkach finansowych. Nasze historyczne osiągnięcia są z pewnością dobrym prognostykiem mimo, iż nie możemy gwarantować podobnej stopy zwrotu w przyszłości – mówi Rafał Gleinert, Dyrektor ds. Produktów Inwestycyjnych DM BZ WBK.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu