Przejdź do treści

AXIS Q1921 – nowe termowizyjne kamery sieciowe od Axis Communications

Axis Communications rozbudowuje swoją ofertę termowizyjnych kamer IP o dwa nowe modele. AXIS Q1921 i AXIS Q1921-E, dzięki matrycom wysokiej rozdzielczości oraz gamie wymiennych obiektywów, oferują one znakomitą jakość obrazu i rozszerzony zasięg nadzoru. Znajdą zastosowanie przede wszystkim w całodobowym monitoringu obszarowym i obwodowym, w tunelach, na drogach i lotniskach.

Po udanym debiucie pierwszych termowizyjnych kamer IP AXIS Q1910/-E, które wprowadziliśmy do sprzedaży na początku tego roku, teraz prezentujemy nowe modele AXIS Q1921/-E.

Termowizyjna kamera sieciowa AXIS Q1921-E — wysoka jakość obrazu i szeroki zasięg wykrywania.

Rozszerzony zasięg nadzoru, szerokie pole widzenia i elastyczność będąca zasługą wymiennych obiektywów to cechy, których domagali się nasi klienci — powiedział Johan Paulsson, Dyrektor ds. Technologii w Axis Communications. Kamery AXIS Q1921/-E umożliwią niedrogą i elastyczną detekcję obszarową i obwodową, która sprawdzi się w większości instalacji. AXIS Q1921 i AXIS Q1921-E doskonale zintegrują się z każdym sieciowym systemem nadzoru wizyjnego, zapewniając wszystkie korzyści monitoringu IP – dodał Paulsson.

Kamery termowizyjne tworzą obraz na podstawie ciepła wydzielanego przez wszystkie obiekty, pojazdy i osoby. Dzięki temu mogą działać w całkowitej ciemności, dostarczając obrazy, które pozwalają operatorom wykrywać podejrzaną aktywność i niezwłocznie podejmować odpowiednie działania. Są również skuteczniejsze od konwencjonalnych kamer w trudnych warunkach atmosferycznych, na przykład we mgle, kurzu i dymie.

Kamera AXIS Q1921 jest zaprojektowana do instalacji wewnętrznych, a AXIS Q1921-E, dzięki obudowie klasy IP66, najlepiej sprawdzi się w monitoringu na zewnątrz. Do każdego z modeli można dobrać jeden z czterech obiektywów o ogniskowej: 10, 19, 35 i 60 mm. Rozdzielczość 384×288 i zaawansowany procesor obrazu dodatkowo podnoszą skuteczność nadzoru obszarowego i obwodowego. Kamery umożliwiają wykrywanie ludzi z odległości do 200 m przy 55-stopniowym polu widzenia oraz nawet do 1200 m przy 9-stopniowym polu widzenia. Ponadto oferują kluczowe funkcje nadzoru IP, takie jak obsługę formatów H.264 i Motion JPEG, dwukierunkowe przesyłanie dźwięku, lokalne przechowywanie danych i zasilanie Power over Ethernet. Inteligentne funkcje wideo są kluczową zaletą każdej kamery termowizyjnej.. AXIS Q1921/-E są szczególnie bogato wyposażone: alarmują o próbach ingerencji, wykrywają ruch, obsługują również platformę aplikacyjną AXIS. (ACAP)

Termowizyjne kamery sieciowe AXIS Q1921/-E są obsługiwane przez najliczniejsze w branży aplikacje do zarządzania materiałem wizyjnym, opracowane w ramach programu partnerskiego Axis Application Development, a także przez oprogramowanie AXIS Camera Station. Ponadto obsługują specyfikację ONVIF, która określa zasady zgodności operacyjnej między sieciowymi produktami wizyjnymi.

Kamery AXIS Q1921/-E są dostępne od września 2010 roku w sieci dystrybucji firmy Axis.