Zysk w 2011 r. i zwiększenie zatrudnienia. Devoteam restrukturyzuje Wolę Info

Devoteam to inwestor strategiczny Woli Info od połowy bieżącego roku. Obecnie posiada niespełna 50% akcji spółki. Po rejestracji akcji nowej emisji (jest w toku) zaangażowanie francuskiej firmy zwiększy się do 62%. Celem Devoteamu jest wycofanie Woli Info z giełdy do końca bieżącego roku i zmiana nazwy spółki na Devoteam Consulting.

– Mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że najgorsze mamy za sobą. Restrukturyzacja bazy kosztów stałych zaczyna przynosić efekty a jednocześnie zdecydowanie zwiększa się ilość zamówień. Nie ukrywam, że zamierzamy wykorzystywać szanse jakie daje nam funkcjonowanie w grupie kapitałowej Devoteam, zwłaszcza że nasi główni partnerzy to te same firmy- podkreśla Marcin Hołubiec, wiceprezes Wola Info.  Należą do nich m.in. IBM, HP, Oracle, EMC czy Symantec.

Po drugim podwyższeniu kapitału Devoteam zainwestuje w Wolę Info łącznie 10 mln zł. – Środki te pozwalają na zabezpieczenie bieżącej działalności spółki i skupienie się na zmianie modelu biznesowego i struktury organizacyjnej. Powinniśmy zakończyć ten proces do końca roku. Innymi słowy oznacza to zakończenie generowania strat. Od 2011 r. zamierzamy wypracowywać zyski- zapowiada Marcin Hołubiec. W ciągu dwóch najbliższych lat Wola Info zamierza zwiększyć zatrudnienia o 50 osób.

Devoteam zamierza wspierać Wolę Info m.in. poprzez mocne zaangażowanie ścisłego kierownictwa  francuskiej firmy oraz dzielenia się specjalistyczną wiedzą (know how).

Głównym celem Woli Info na nadchodzący rok jest przywrócenie rentowności spółki. Przy współpracy z Devoteam, warszawska firma zamierza pozyskać nowych klientów z sektora telekomunikacyjnego i finansowego oraz zaproponować rynkowi nowe produkty m.in. z zakresu e-administracji.

źródło/autor: Everest Consulting

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu