Przejdź do treści

Rozwiązanie problemów z brakiem zasięgu

Korzystanie z usług telefonii komórkowej to bezsprzecznie wymóg współczesności. Zasięg GSM jest nieodzownym elementem funkcjonowania każdej osoby. Zarwane połączenia i brak zasięgu GSM można całkowicie wyeliminować stosując na życzenie klienta System Wzmacniający Zasięg GSM.

Z problemem słabego zasięgiem borykają się nie tylko mieszkańcy małych miejscowości ale i wielkich miast, gdzie zmienna moc sygnału jest w wielu wypadkach uzależniona od topografii terenu i zabudowy.

Mapy zasięgu w Polsce pokazują że potrzeba jeszcze wiele czasu, aby we wszystkich miejscach, a tym bardziej budynkach, użytkownicy mogli cieszyć się pełnym zasięgiem, a rozmowy telefoniczne były nieprzerwane.

Wynika to z kilku czynników: zbyt dużej odległości budynku od stacji bazowej operatora (BTS), topografii terenu, konstrukcji budynku, przeciążenia stacji bazowej z powodu dużej liczby użytkowników korzystających z sieci w tym samym czasie.

Powyższą sytuację potęgują dodatkowo ograniczenia finansowe operatorów, którym nie zawsze kalkuluje się postawienie nowej stacji bazowej.

Istnieje jednak możliwość rozwiązania problemu z zasięgiem, która gwarantuje pełną skuteczność.

InstalacjeGSM.pl proponują profesjonale systemy GSM poprawiające zasięg w budynkach. Ich działanie polega na wzmacnianiu sygnału pobieranego z zewnątrz (dzięki antenie zewnętrznej) i wprowadzeniu go do wewnątrz budynku za pomocą przewodu antenowego do jednostki centralnej (repeter), która z kolei wzmacnia go i wysyła na określoną powierzchnię.

Taki system jest wyposażony w system nadawczo- odbiorczy (dwukierunkowy) likwidujący całkowicie problem nikłego zasięgu w budynku i jego otoczeniu.

Systemy wzmacniające zasięg GSM oferowane przez InstalacjeGSM.pl to wysokiej klasy urządzenia, posiadające wszelkie potrzebne certyfikaty i pozwolenia wymagane na terenie UE.

Gwarantem ich najwyższej jakości jest system kontroli poziomu wzmocnienia (AGC), dzięki któremu odbierany i wysyłany przez urządzenie sygnał jest zawsze na odpowiednim poziomie.

AGC dostosowuje się do zmian mocy sygnału na zewnątrz budynku wysyłanego przez BTS, wybierając poziom działania jaki w danej chwili jest odpowiedni.

Wyspecjalizowani instalatorzy montują systemy zarówno w budynkach o zwykłych konstrukcjach jak i w bardziej skomplikowanych: wieżowcach czy średniowiecznych zamkach, gdzie nie można w żaden sposób zakłócić harmonii stylu i wyglądu obiektu.

Przy tak niecodziennych, skomplikowanych instalacjach dają gwarancję najwyższej jakości usług. Na życzenie klienta zakładają systemy w taki sposób, aby jego elementy całkowicie były niewidoczne dla otoczenia.

Firma działa również na rynku zagranicznym, instalując swoje systemy w Czechach, Niemczech, Włoszech, wielkiej Brytanii czy Nigerii.

Istnieje możliwość bezpłatnego przetestowania systemu, aby każdy mógł sprawdzić pełną skuteczność jego działania.

InstalacjeGSM.pl jest wyłącznym dystrybutorem marki Amplitec w Polsce.

Więcej informacji na stronie:

www.instalacjegsm.pl