Przejdź do treści

Przewodniki – nowość w Panoramie Firm

Przewodniki branżowe to nowe rozwiązanie wdrożone w bieżącej edycji katalogów. W najczęściej używanych branżach, np. restauracje, meble, lekarze czy hotele stworzono specjalne sekcje dzięki którym użytkownicy szybciej znajdą poszczególne oferty. Stanowią także dodatkową korzyść dla reklamodawców, których oferty są bardziej wyeksponowane. Obecnie funkcjonuje 12 branżowych przewodników w katalogach.

W Panoramie Firm znajdziemy informacje o ponad 1.9 mln podmiotach gospodarczych działających na polskim rynku. Bogata i aktualna baza ułatwia znalezienie konkretnej firmy, produktu lub usługi. Wprowadzając nowe przewodniki po branżach Eniro postanowiło jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z katalogów i poprawić ekspozycje ofert klientów. Teraz szukając restauracji włoskiej w Poznaniu, stylowych mebli w Gdańsku czy dobrego lekarza w Lublinie znajdziemy je w jednym z przewodników: Panorama Restauracji, Panorama Mebli czy Panorama Lekarzy.

Z przewodnikami po książce

Popularne i najczęściej używane branże w Panoramie Firm: budownictwo, hotele, uroda, lekarze, meble, restauracje, motoryzacja, turystyka, informatyka, nauka, reklama i transport, zostały wyeksponowane w postaci 12 sekcji. Każda z nich oznaczona jest innym, charakterystycznym kolorem, przez co łatwiej znaleźć informacje.

Każdy przewodnik składa się z następujących elementów: nagłówek przewodnika, który jest widoczny tylko na początku sekcji, poziomy margines w kolorze przewodnika, na którym znajduje się nazwa branży i numer strony, pionowy margines w kolorze przewodnika z nazwą przewodnika oraz literą alfabetu, prostokątny nagłówek branży.

Przewodniki nawiązują nazwą do marki Panorama Firm:

 • Panorama Budownictwa
 • Panorama Hoteli
 • Panorama Urody
 • Panorama Lekarzy
 • Panorama Mebli
 • Panorama Restauracji
 • Panorama Restauracji
 • Panorama Turystyki
 • Panorama Informatyki (w wybranych największych katalogach)
 • Panorama Nauki (w wybranych największych katalogach)
 • Panorama Reklamy (w wybranych największych katalogach)
 • Panorama Transportu (w wybranych największych katalogach).

– Nasi klienci i użytkownicy potrzebują informacji w różnych sytuacjach. Jeśli np. budujemy dom potrzebujemy: budowlanych materiałów, usług remontowych czy sprawdzonych fachowców. Te i inne informacje z branży budowlanej znajdziemy teraz w sekcji Panorama Budownictwa (oznaczona kolorem brązowym). To miejsce, w którym znajdziemy kompleksowe informacje o ofertach firm z różnych branż przydatne w codziennym życiu. Przewodniki to nasza odpowiedź na potrzeby naszych klientów oraz użytkowników – mówi Jarosław Lao, Product Manager w Eniro Polska.

Panorama Firm jest liderem wśród katalogów teleadresowych. Zawiera największą bazę danych – ponad 1.9 mln rekordów. Nakład katalogu wynosi 3,5 mln egz. i jest dystrybuowany do wszystkich firm i wybranych gospodarstw domowych. Marka Panorama Firm jest wielokrotnym laureatem nagrody Złoty Laur Klienta dla najlepszej książki telefonicznej w Polsce oraz Superbrands.