Polskie biathlonistki opanowały podium

26 września podczas Mistrzostw Świata w letnim biathlonie w Dusznikach Zdroju na podium stanęły trzy Polki. W biegu na dochodzenie seniorek złoty medal zdobyła Agnieszka Cyl, srebrny Krystyna Pałka, a brązowy Magdalena Gwizdoń.

Agnieszka Cyl już od początku zawodów swoją determinacją oraz doskonalą formą zapowiadała sukces. Początkowo wyprzedzała ją Krystyna Pałka, nie mniej jednak jej błędy na strzelnicy spowodowały, że zajęła drugie miejsce. Jak mówiła po starcie, przyczyną błędów na strzelnicy mogła być zmiana karabinu. Potrzeba jeszcze trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nowego sprzętu. Z kolei Agnieszka Cyl zaskakiwała na strzelnicy swoją celnością. Z dwudziestu oddanych strzałów, tylko jeden był niecelny. Tuż za Agnieszką Cyl i Krystyną Pałką na podium znalazła się Magdalena Gwizdoń.

Pogoda podczas zawodów nie sprzyjała startom. Deszcz oraz niska temperatura utrudniały bieg na nartorolkach, a także widoczność na strzelnicy. Nie mniej jednak polskie biathlonistki udowodniły, że bez względu na pogodę są w stanie odnieść sukces.

Mistrzostwa Świata w letnim biathlonie w Dusznikach Zdroju potwierdziły wysoką formę polskich zawodników, którzy zdobyli w sumie trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale. Dzięki temu Polska znalazła się tuż za Rosją, a przed Słowacją na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej. Złoto dla Polski zdobyła Agnieszka Cyl, Krystyna Pałka i sztafeta mieszana seniorów.

Do rozpoczęcia sezonu biathlonowego 2010/2011 pozostały jeszcze dwa miesiące. Najbliższe dwa tygodnie zawodnicy będą trenowali indywidualnie, 7 października kadra wyjeżdża na dwutygodniowe zgrupowanie do Bormio, a na początku listopada do Lillehammer.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu