Emporia zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

W najbliższą niedzielę, 3 października, w godzinach 10:00-15:00 w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem „Jarmark kreatywności”. Partnerem spotkania organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, w ramach kampanii społecznej „Starość też Radość”, jest Emporia Telecom.

Warszawskie obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych są organizowane po raz kolejny przy współpracy Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” oraz organizacji skupionych wokół Forum 50+. W trakcie pikniku na wszystkich odwiedzających czekają atrakcje oraz występy na scenie z udziałem artystów zarówno młodszego, jak i starszego pokolenia, liczne konkursy z nagrodami. Jedną z nich będzie telefon komórkowy Emporia, dostosowany do potrzeb osób starszych, a otrzyma go osoba, która pozostaje aktywna w jesieni swojego życia. Więcej szczegółów na stronie www.spokosenior.pl .

Stanowiska promocyjne, specjalnie przygotowane na tę okazję, będą do dyspozycji seniorów. Zainteresowani będą mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat aktywizacji ruchowej, możliwości edukacji i zdrowia. Fundacje obecne na festynie będą zachęcać do wspierania samotnych osób starszych, wolontariatu 50+ oraz prezentować środowiska skupiające kobiety i emerytów.

Zaplanowana jest wystawa prac plastycznych wykonanych różnymi technikami. Na stoisku Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „Ę” chętni będą mogli zrobić dla siebie indywidualny znaczek ze swoją podobizną, przy stanowisku Fundacji AVE – porozmawiać o doświadczeniach wodniackich z Panią Wandą Gołębiewską (laureatką nagrody Wolontariusz roku 2008). Emporia zaprasza do swojego namiotu na filiżankę gorącej kawy czy herbaty i spotkanie z ambasadorką marki Panią Jadwigą Ślawską-Szalewicz.

Wśród atrakcji pikniku będzie można znaleźć m.in. warsztaty z muzykoterapii, twórczości, dialogu międzypokoleniowego, integracji społecznej i usprawniania pamięci. Każdy będzie mógł też spróbować swoich sił w decoupage’u i tworzeniu dzieł z runa leśnego.

Promowaniem aktywnego spędzania czasu zajmą się instruktorzy Stowarzyszenia ESPAR 50+. Grupa poprowadzi grę w Boccia, zgadywankę terenową, zajęcia Tai-Chi oraz przeprowadzi profesjonalne szkolenie z Nordic Walking.

Stanowiska zorientowane na promocję i profilaktykę zdrowia będą do dyspozycji seniorów i nie tylko. Będą oferować nieodpłatne badania poziomu glikemii, cholesterolu, wysokości ciśnienia oraz gęstości krwi. Stowarzyszenie REUMA planuje dyżur lekarza reumatologa.

Zgodnie z tradycją wolontariusze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” będą wręczać osobom starszym w dniu ich święta kwiaty z życzeniami.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu