Renoma Dolnośląską Budową Roku 2009

Remont i rozbudowa domu handlowego Renoma we Wrocławiu otrzymały Grand Prix konkursu na Dolnośląską Budowę Roku 2009! Konkurs został rozstrzygnięty we wtorek 28 września 2010.

1 Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, RENOMAKonkurs od ośmiu lat organizuje wrocławski oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Oceniane w nim są obiekty budowane i modernizowane. W tym roku w finale znalazły się 23 inwestycje, które jurorzy oceniali w sześciu kategoriach. RENOMA została doceniona nie tylko za wygląd obiektu i rozwiązania konstrukcyjne, ale również pieczołowitość w odtworzeniu zabytkowych elementów elewacji.

To kolejna w tym roku nagroda dla RENOMY – w lutym 2010 roku zwyciężyła w międzynarodowym konkursie CEE Retail Real Estate Awards organizowanym przez Europaproperty.com w kategorii obejmującej najbardziej udane modernizacje istniejących obiektów.

W czerwcu 2010 RENOMA zdobyła nagrodę główną Grand Prix w prestiżowym konkursie „Piękny Wrocław” na najlepszą realizację architektoniczną 2009 roku. Projekt rewitalizacji został też wcześniej nagrodzony pierwszą nagrodą w kategorii „obiekt użyteczności publicznej”.

W lipcu 2010 uczestnicy polskiej dywizji międzynarodowego forum o architekturze Skyscrapercity.com już drugi rok z rzędu przyznali mu tytuł najlepszej realizacji architektonicznej. I wreszcie w sierpniu 2010 Renoma, jako jedyna inwestycja z Polski, została zakwalifikowany do ścisłego finału w konkursie „Building of the Year 2010”, organizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Architektonicznego w Barcelonie. The World Architecture Festival – Convencions Internacional de Barcelona (CCIB) to najbardziej prestiżowe wydarzenie w branży architektonicznej na świecie. Podczas trzydniowego festiwalu przyznawane są nagrody architektoniczne Prix de Barcelona za najlepsze realizacje w poszczególnych kategoriach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu