Raport IDC: Infovide-Matrix liderem polskiego rynku usług konsultingowych i rozwiązań IT na zamówienie

Według najnowszego raportu opracowanego przez firmę badawczą IDC Polska, firma Infovide-Matrix jest liderem w kategoriach usług konsultingowych (Information System Consulting) i rozwiązań informatycznych na zamówienie (Custom Application Development). Spółka zajmuje czołowe pozycje w rankingach IDC już po raz trzeci z rzędu. W ogólnej klasyfikacji plasuje się w pierwszej dziesiątce dostawców usług IT w Polsce. 

Raport IDC zatytułowany „Competitive Profiles and Analysis of Leading IT Services Providers in Poland 2010” dokonuje analizy polskiego rynku pod kątem udziałów w wybranych segmentach rynku IT. Zgodnie z danymi opublikowanymi we wrześniu 2010, Infovide-Matrix zwiększyła udział w rynku IT konsultingu do 19,2% w porównaniu do 14,8% w roku ubiegłym i wyprzedziła takie firmy jak IBM (11,5%) i Accenture (7,3%).

Infovide-Matrix znajduje się również na pozycji lidera w kategorii rozwiązań na zamówienie, gdzie także zwiększyła udział w rynku do 15,3% (z 12% w ubiegłym roku), wyprzedzając m.in. ABG (14,5%), Asseco Poland (12,2%) i Sygnity (5,5%).

Spółka znajduje się obecnie w pierwszej 10 firm świadczących usługi IT w Polsce „Top 10 IT Services Companies by IT Services Revenue Provisioned in Poland” z przychodami w wysokości 56,12 mln USD.

„Infovide-Matrix zajęło czołowe miejsca w rankingach IDC już po raz trzeci z rzędu. Pierwsze pozycje jakie osiągnęliśmy w kategoriach dostawcy usług konsultingowych oraz twórcy dedykowanych systemów informatycznych na zamówienie, jest efektem rozwijanej przez Infovide-Matrix strategii, zakładającej dostarczanie Klientom usług przynoszących realną wartość biznesową. Jednocześnie chciałbym podziękować naszym Klientom i Partnerom. Zaufanie, jakim obdarzyli nas podczas realizacji licznych, złożonych projektów, pozwoliło nam osiągnąć taki status.” – powiedział Jan Maciejewicz, prezes zarządu Infovide-Matrix SA. 

źródło/autor: Infovide-Matrix

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu