AVG wprowadza na rynek pakiet oprogramowania AVG 2011 Internet Security

Firma AVG Technologies, producent najpopularniejszego na świecie bezpłatnego oprogramowania antywirusowego, wprowadziła na rynek najnowszą wersję swojego pakietu zabezpieczeń internetowych AVG 2011. Rozwiązanie zaprojektowano w oparciu o informacje zgromadzone za pośrednictwem globalnej społeczności ponad 110 milionów użytkowników oprogramowania AVG. Nowy pakiet AVG 2011 Internet Security oferuje ulepszoną ochronę podczas surfowania w sieci, większą łatwość obsługi oraz szybsze, elastyczniejsze i skuteczniejsze działanie. AVG 2011 to najbardziej zaawansowane rozwiązanie dla użytkowników indywidualnych i małych firm ze wszystkich stworzonych dotychczas przez AVG Technologies. 

„Unikatową cechą AVG 2011 jest wykorzystanie potęgi społeczności. AVG 2011 stanowi urzeczywistnienie naszej zasady „People-Powered-Protection” (ochrony, której siłą są ludzie), według której o sile rozwiązania bezpieczeństwa stanowią jego użytkownicy. Każdy z członków globalnej społeczności AVG osobiście przyczynia się do ochrony pozostałych jej członków. Codziennie otrzymujemy od naszej społeczności ponad 1,5 miliona powiadomień o potencjalnych zagrożeniach z całego świata” — powiedział J.R. Smith, dyrektor generalny AVG Technologies. „Uważamy, że zaawansowane zabezpieczenia, gwarantujące bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu – w tym ulepszona ochrona sieci społecznościowych – a także intuicyjny interfejs użytkownika, zdecydowanie wyróżniają pakiet AVG 2011 na tle zarówno darmowego, jak i płatnego oprogramowania zabezpieczającego oferowanego przez konkurencję” – dodaje.

99 procent dzisiejszych zagrożeń wywodzi się z internetu, a wiele z nich występuje nawet na legalnych witrynach internetowych. Z uwagi na fakt, że większość ma bardzo efemeryczny charakter – istnieje na danej stronie nie dłużej niż przez jeden dzień – kluczowego znaczenia nabrała analiza i wykrywanie zagrożeń w czasie rzeczywistym.

Unikatowe rozwiązanie AVG do skanowania w czasie rzeczywistym – AVG LinkScanner – okazało się godnym przeciwnikiem dla zagrożeń występujących w ich naturalnym środowisku – w sieci. AVG LinkScanner jest dostępny w wersjach dla komputerów PC oraz Mac. Pozwala on użytkownikom na bezpieczne surfowanie po internecie, wyszukiwanie informacji, wysyłanie wiadomości e-mail oraz swobodne korzystanie z sieci społecznościowych. AVG LinkScanner gwarantuje, że odwiedzane przez nich strony są bezpieczne, a zweryfikowane przez niego serwisy internetowe są godne zaufania. Oprogramowanie AVG LinkScanner automatycznie sprawdza i zabezpiecza w czasie rzeczywistym linki wymieniane i przesyłane w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook i MySpace. Rozwiązanie jest proste w obsłudze i nie wymaga żadnej konfiguracji — ochrona uaktywnia się automatycznie.

Za wieloma ulepszeniami w zakresie obsługi zaimplementowanymi w nowym pakiecie AVG 2011 stoją głosy globalnej społeczności użytkowników rozwiązań AVG Technologies. Proces instalacji oprogramowania ograniczono do pięciu prostych etapów, a deinstalacja przebiega równie szybko, jak dotychczas. Ponieważ wielu użytkowników intensywnie korzysta z aplikacji multimedialnych, do AVG 2011 dołączono „tryb gier”, który pracując w tle skanuje i chroni komputer, bez zakłócania funkcjonowania aplikacji pełnoekranowych wyskakującymi powiadomieniami. Ponadto AVG 2011 oferuje funkcję „Single click fix” (naprawa jednym kliknięciem) — nową funkcję, która pozwala rozwiązać problemy z oprogramowaniem poprzez kliknięcie przycisku „Fix It” (napraw).

Niezależne testy dowiodły, że AVG 2011 posiada jeden z najwyższych współczynników wykrywania zagrożeń ze wszystkich rozwiązań dostępnych obecnie na rynku. Dzięki unikalnej funkcjonalności inteligentnego skanowania (Smart scanning) oraz wielowarstwowej ochronie, użytkownicy otrzymują oprogramowanie bezpieczeństwa, które wyprzedza produkty oferowane przez konkurencję.

„Nowy AVG 2011 w unikalny sposób łączy w sobie technologię wykrywania opartego na sygnaturach, rozwiązanie bezpieczeństwa online, analizę behawioralną i system wczesnego ostrzegania wykorzystujący technologie chmurowe. Pozwala nam to na dostarczanie naszym użytkownikom najlepszych możliwości ochrony przed współczesnymi zagrożeniami” – mówi Karel Obluk, Chief Technology Officer w AVG Technologies.

Pakiet AVG 2011 zaprojektowano z myślą o szybkim, wydajnym skanowaniu. Uwzględniając opinie globalnej społeczności użytkowników rozwiązań AVG Technologies, AVG 2011 gwarantuje szybsze działanie z lepszym współczynnikiem wykrywania zagrożeń. Nowy produkt AVG został wyposażony w system inteligentnego skanowania (Smart Scanning), nową funkcję, która zapamiętuje certyfikowane, bezpieczne pliki i skanuje tylko nowe pliki w komputerze użytkownika. Skanując komputer, Smart Scanning analizuje tylko te zasoby systemowe, które w danym momencie nie są wykorzystywane, dzięki czemu komputer podczas skanowania działa zdecydowanie szybciej. Poza nowatorską funkcjonalnością, jaką jest inteligentne skanowanie, AVG 2011 oferuje również najwyższy w tej klasie współczynnik wykrywania zagrożeń.

AVG wie, że ochrona małych i średnich firm przed internetowymi zagrożeniami nie powinna wymagać specjalistycznej wiedzy IT, dlatego AVG 2011 Business Edition zaprojektowano pod kątem łatwości obsługi i najwyższego stopnia bezpieczeństwa. AVG Business Edition zapewnia właścicielom firm, którzy aktywnie korzystają z internetu, ochronę dostosowaną do realiów prowadzenia małego lub średniego przedsiębiorstwa. Dzięki zaawansowanej zaporze, nowej ochronnej technologii „chmurowej”, instalatorowi sieciowemu i ulepszonym raportom AVG 2011 Business Edition stanowi kompletne rozwiązanie zabezpieczające dla małych i średnich firm, które jest łatwiejsze w obsłudze i zarządzaniu niż jakikolwiek inny produkt na rynku.

Pełna rodzina płatnych produktów konsumenckich AVG 2011 jest dostępna na stronie http://www.avg.com/.

Ceny rocznej, jednostanowiskowej licencji na AVG Internet Security 2011 wynosi 162,96 zł.

Ceny rocznej jednostanowiskowej licencji na AVG Anti-Virus 2011 zaczynają się od 108,95 zł., a dwuletniej — od 161,95 zł.

Bezpłatna wersja AVG Anti-Virus Free Edition 2011 jest dostępna na stronie http://free.avg.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu