ATON-HT S.A. wśród 10 najbardziej dynamicznych firm z sektora MŚP

Wrocławska firma, opracowująca technologie i urządzenia do unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych – ATON-HT S.A., została dwukrotnie wyróżniona w prestiżowym rankingu – „Turbiny Polskiej Gospodarki 2010”. W zestawieniu „50 najbardziej dynamicznych Małych i Średnich Przedsiębiorstw”, ATON-HT S.A. uplasował się na wysokim 6. miejscu.

Ranking 250 Najlepszych Małych i Średnich Przedsiębiorstw został przygotowany na zlecenie „Gazety Finansowej” przez Centrum Badań Społeczno-Finansowych. Zgodnie z założeniem na liście znalazły się najbardziej rozwojowe firmy z sektora MŚP.

Tak wysoką pozycję w zestawieniu „50 najbardziej dynamicznych Małych i Średnich Przedsiębiorstw”, ATON-HT zawdzięcza imponującej dynamice wzrostu przychodów (liczonej od I półrocza 2009 r. do I półrocza 2010 r.), która wyniosła blisko 949 proc. W rankingu „250 najlepszych MŚP”, ATON-HT S.A. znalazł się na 202. miejscu.

– Rola sektora MŚP w całej gospodarce rośnie z roku na rok. Wśród małych i średnich firm  pojawia coraz więcej innowacyjnych, nowoczesnych przedsiębiorstw, które proponują bardzo konkurencyjne rozwiązania i produkty. Taką firmą jest właśnie ATON-HT. W naszym Centrum Badawczo-Rozwojowym pracujemy nad nowymi technologiami i staramy się je sukcesywnie wprowadzać na rynek. Dlatego cieszy mnie, że wyniki tych prac znajdują odzwierciedlenie w rosnących wynikach sprzedaży, co świadczy, że znajdujemy nabywców na nasze urządzenia i technologie – powiedział Robert Barczyk Prezes Zarządu ATON-HT.

źródło/autor: VOICE GROUP

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu