Telefony SIP Yealink kompatybilne z systemem Avaya

Firma Yealink specjalizująca się w produkcji sprzętu VoIP poinformowała, że telefony: T18 oraz seria telefonów T2X są w pełni kompatybilne z platformą komunikacyjną Avaya – IP Office 500 6.0, światowego dostawcy systemów do komunikacji, oprogramowania i usług dla przedsiębiorstw.

W ten sposób Yealink wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu firm masowo migrujących z platform analogowych do systemów IP telefonii opartej o protokół SIP w celu ograniczenia kosztów i uzyskania dodatkowych funkcji komunikacyjnych. Avaya zatwierdziła zgodność systemową wszystkich pięciu modeli telefonów SIP marki Yealink, tj. SIP-T18P, SIP-T20P, SIP-T22P, SIP oraz SIP-T26P-T28P, których autoryzowanym dystrybutorem w Polsce jest firma Kontel-Telecom (www.kontel.pl). Rozwiązania te uzupełniają ofertę dystrybutora, obejmującą urządzenia kompatybilne z systemami Avaya, do której należą słuchawki Plantronics, czy faxserwery Sagemcom.

– Zakończyliśmy z sukcesem rygorystyczne testy zgodności naszych urządzeń z systemem Avaya. To bardzo dobra wiadomość dla użytkowników biznesowych rozwiązań Yealink – powiedział Lu Stone, wiceprezes Yealink. – Avaya IP Office jest najwyższej klasy platformą, z której korzystają przedsiębiorstwa. Oparta jest na rozwiązaniach o czytelnym standardzie, które pozwalają uwolnić  potencjał infrastruktury komunikacyjnej i są źródłem znacznych oszczędności i wzrostu wydajności w firmach – dodaje.

– Yealink jako wiodący i uznany specjalista wśród producentów urządzeń VoIP jest cenionym partnerem, którego doświadczenie i współpraca w ramach programu DevConnect będzie wspierać Avaya w budowaniu bardziej efektywnych rozwiązań – powiedział Eric Rossman, wiceprezes ds. relacji z partnerami Avaya. – Pracując wspólnie możemy dostarczać wysokiej jakości i cenowo atrakcyjne rozwiązania SIP, które efektywnie wpłyną na wyniki firm – dodaje.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu