Serial koreański „Łowcy niewolników” – tego w telewizji jeszcze nie było

Po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, na antenie Tele5, zostanie wyemitowany fabularny serial koreański „Łowcy niewolników”.

„Łowcy niewolników” to serial utrzymany w konwencji koreańskiej dramy.

Dramy produkowane są głównie dla koreańskiej widowni, ale wiele z nich stało się popularnych również w innych krajach Azji, przyczyniając się do tzw. koreańskiej fali. Dotarła ona także do Polski, serial w październiku zagości na antenie Tele5.

Serial „Łowcy niewolników” to przede wszystkim szybka akcja oraz efekty specjalne. Nie zabraknie w nim także wątków miłosnych. Łączy w sobie gatunki tj. melodramat, akcja, dramat historyczny. Jest to jeden z droższych projektów KBS w roku 2009. 24 odcinki kosztowały około 16 milionów dolarów. Serial miał premierę w Korei zaledwie kilka miesięcy temu w prime time największej koreańskiej stacji telewizyjnej.

Fabuła:

Lee Dae-gil jest najlepszym łowcą niewolników. Prości ludzie mówią, że jest „człowiekiem bardziej bezwzględnym niż bestia”. Pewnego dnia otrzymuje dobrze płatne zadanie od tajemniczego, wysoko postawionego urzędnika rządowego. Jest nim Lee Gyeong-seok, który tytułuje się pierwszym vice-premierem. Lee Dae-gil pilnie potrzebuje pieniędzy, rozpoczyna więc natychmiast pościg. Nie wie, że ściga byłego generała, najlepszego dowódcę w armii dynastii Joseon. Song Tae-ha został niesłusznie oskarżony o otrucie księcia So-hyun i zdegradowany do pozycji niewolnika. Obecnie pracuje w stajni. Wkrótce jednak dostaje informację, że najmłodszy syn księcia So-hyun nadal żyje i ukrywa się na wyspie Jeju. Song Tae-ha bez namysłu decyduje się na ucieczkę, aby odszukać najmłodszego wnuka króla i chronić go. Jako były wojskowy Song Tae-ha potrafi dobrze zacierać ślady. Jednak Lee Dae-gil szybko trafia na jego trop i zmusza do konfrontacji. Podczas zaciętej walki łowca i niewolnik po raz pierwszy krzyżują miecze. Song Tae-ha udaje się uciec i przypadkowo przyłącza się do nieznajomej kobiety, Kim Hye-won.

Lee Gyeong-seok rozkazuje swojemu zięciowi i najbardziej zaufanemu współpracownikowi Hwang Chloe-wung, aby zabili generała. W ten sposób Song Tae-ha ma niewielkie szanse na przeżycie. Z jednej strony ściga go najlepszy łowca niewolników, z drugiej mistrz sztuk walki, Hwang Chloe-wung. Jednocześnie Lee Gyeong-seok likwiduje wszystkich swoich politycznych przeciwników.

Lee Dae-gil przegrywa pierwsze starcie z generałem i dalszy pościg za nim przysparza mu wielu problemów. Ryzykuje nawet życie, kiedy napada go zbrojna grupa zbuntowanych niewolników siejących postrach wśród okolicznej szlachty. Lee Dae-gil stawia sobie za punkt honoru ujęcie Song Tae-ha, ponieważ po pierwsze pilnie potrzebuje pieniędzy, a po drugie niewolnik uraził jego dumę.

Song Tae-ha podąża do Chungju, aby spotkać się ze swoim nauczycielem Lim Yeong-ho. Jednak Hwang Chloe-wung przewiduje takie posunięcie generała i dociera na miejsce przed nim. Zabija starego mistrza i zastawia na Song Tae-ha pułapkę. Trzej mężczyźni spotykają się w domu Lim Yeong-ho. Rozpoczyna się walka na śmierć i życie. Song Tae-ha znowu ucieka. Dae-gil podąża jego śladem i w końcu natrafia na trop swojej ukochanej, która towarzyszy generałowi. Zarówno dziewczyna jak i Song Tae-ha są w takiej samej sytuacji – wyjęci spod prawa zbiegowie. Dlatego pomagają sobie wzajemnie.

Hwang Chloe-wung podąża na wyspę Jeju, aby zabić księcia Seok-gyun. Generał musi odnaleźć chłopca przed nim. Tymczasem Lee Dae-gil dowiaduje się, gdzie przebywa wróg jego rodziny Keunnomi i zmienia swoje plany…

ŁOWCY NIEWOLNIKÓW

(THE SLAVE HUNTER)

Serial sensacyjny, 24 x 70 min., Korea Południowa 2010

Reżyseria: Kwak Jeong-hwan

Scenariusz: Cheon Seong-il

Występują: Jang Hyuk, Oh Ji-ho, Lee Da-hae, Lee Jong-hyuk

Lee Dae-gil (Jang Hyuk): najlepszy łowca niewolników w królestwie Joseon. Pochodzi ze szlachetnego rodu.

Song Tae-ha (Oh Ji-ho): generał zdegradowany do pozycji niewolnika ścigany przez Lee Dae-gil

Kim Hye-won (Lee Da-hae): ukochana łowcy niewolników

EMISJA: od 4 października, od poniedziałku do środy o godz. 23:10 (3 razy w tygodniu).

Odcinek 1

Książę Soheyeon, który był przetrzymywany w Qing po drugiej inwazji Mandżurii po powrocie do kraju zmarł w tajemniczych okolicznościach. Jego żona, księżniczka Kang została skazana na śmierć za zdradę. Ich dwaj synowie zmarli od tajemniczej choroby. Przeżył tylko Seokgyon, najmłodszy z braci. Tajemnicza śmierć księcia Sohyeona doprowadziła do krwawych zamieszek i buntów. Część ludności została niewolnikami, którzy często uciekali od swych okrutnych panów. Za ich głowy wyznaczano nagrody. A ścigali ich łowcy niewolników.

Lee Dae-gil wraz z dwoma pomocnikami, Wang Son i Choi, ściga grupę zbiegłych niewolników, w tym byłego myśliwego Eop Bok wraz z żoną i córką, którzy uciekli, ponieważ ich pan chciał zrobić z dziewczynki nałożnicę. Po zatrzymaniu zbiegów i odprowadzeniu ich do miasteczka Lee Dae-gil inkasuje zapłatę. Nie chce jednak rozdzielać wszystkich pieniędzy, lecz oszczędzać, aby móc za jakiś czas osiąść na własnej ziemi. Jego pomocnicy wolą jednak żyć teraźniejszą chwilą i nie martwią się o przyszłość. Lee Dae-gil ma wielu wrogów w szeregach łowców niewolników, ponieważ wykonuje najlepiej płatne zlecenia. Również i tego wieczora jest zmuszony wdać się w bójkę ze swoim byłym nauczycielem, Chun Ji Ho, który zazdrości mu sukcesów. W nocy zamaskowany Lee Dae-gil oswobadza torturowaną matkę i jej córkę, daje im pieniądze na drogę i puszcza wolno. Chun Ji Ho opowiada historię miłości Lee Dae-gil i pięknej niewolnicy Unnyeon, która stała się przyczyną upadku jego rodziny. Lee Dae-gil pochodził ze szlachetnego, bogatego rodu. Dziesięć lat wcześniej doszło do zamieszek. Najeźdźcy napadli na dom Lee Dae-gil i zabrali wszystko. Chcieli również porwać Unnyeon. Panicz Lee Dae-gil zabił jednego z bandytów i uratował ukochaną, ale dziewczyna stała się problemem. Jego rodzina nie mogła pozwolić, żeby byle niewolnica uwiodła swojego pana. Rodzice chcieli ją sprzedać. Wtedy pojawił się jej brat, Keunnom, spalił dom i uciekł z siostrą. W ten sposób Dae-gil stracił swoich rodziców i cały dobytek. Od tego czasu Lee Dae-gil poszukuje dziewczyny i jej brata. Właśnie otrzymał wiadomość, że ktoś widział Unnyeon. Mężczyzna natychmiast wyrusza w drogę.

ŁOWCY NIEWOLNIKÓW (1)

(THE SLAVE HUNTER)

Serial sensacyjny, 24 x 70 min., Korea Południowa 2010

Reżyseria: Kwak Jeong-hwan

Scenariusz: Cheon Seong-il

Występują: Jang Hyuk, Oh Ji-ho, Lee Da-hae, Lee Jong-hyuk

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=TmM2CDT1HKs&feature=search

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu