Maleje sprzedaż tuszy do drukarek

Na rynku materiałów eksploatacyjnych do drukarek w ostatnich latach następuje zdecydowany wzrost sprzedaży tonerów kosztem tuszy atramentowych. Sytuacja ta związana jest z rosnącą popularnością drukarek laserowych, które powoli wypierają druk atramentowy.

Jak pokazują dane pochodzące z jednego z największych sklepów internetowych specjalizującego się w sprzedaży materiałów eksploatacyjnych do drukarek w 2010 roku sprzedano ponad 16% mniej tuszy niż w analogicznym okresie w 2009 roku. Co ciekawe, w analogicznym okresie sprzedaż tonerów wzrosła o blisko 30%. Warto również zauważyć zmianę w strukturze sprzedaży sklepu, gdzie udział materiałów do drukarek atramentowych spadł z 46% do 38,4%, a do drukarek laserowych wzrósł z 24,9% do 32,1%.

– Na rynku materiałów eksploatacyjnych pojawił się widoczny trend polegający na odchodzeniu klientów od atramentówek na rzecz drukarek laserowych, które są szybsze, wydruki trwalsze i zdecydowanie tańsze w eksploatacji. Dodatkowo w ostatnich latach producenci drukarek laserowych obniżyli ich cenę co jeszcze bardziej podniosło ich popularność  – mówi Dariusz Hartmann, właściciel sklepu www.e-atramenty.pl.

Wraz z rozwojem technologii stosowanej w drukarkach laserowych i ze spadkiem ich cen cieszą się one coraz większą popularnością wypierając z rynku droższe w eksploatacji atramentówki. Warto zauważyć, że w przypadku drukarek igłowych istnieje stała grupa klientów – głównie przedsiębiorstwa, które wykorzystują je do taniego wydruku faktur.

źródło/autor: e-atramenty.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu