Gilead Sciences otwiera biuro w Polsce w Adgar Plaza A

Międzynarodowa firma biofarmaceutyczna Gilead Science Inc. otworzyła swoje przedstawicielstwo w Polsce. Powołana przez nią spółka córka, Gilead Sciences Poland Sp. z o.o., podpisała z Adgar Postępu Sp. z o.o. umowę najmu powierzchni biurowej w budynku Adgar Plaza A, należącym do kompleksu biurowego Adgar usytuowanego w centrum biznesowym na Mokotowie.

Jest to jeden z najbardziej nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie i najlepiej wyposażonych kompleksów biurowych w Warszawie.

Gilead przeniósł się do budynku Adgar Plaza A po zamknięciu realizowanych przez najemcę prac wykończeniowych. Firma zajmuje powierzchnię 634 m2 na szóstym piętrze 10-piętrowego biurowca. Wśród innych najemców kompleksu Adgar obejmującego budynki Adgar Plaza A i B oraz Adgar Business Centre znajdują się: Antalis Poland, Biuro Informacji Kredytowej, DQS Polska, MAP Polska, Mostostal Warszawa, Schneider Electric, PartyLite, Pfizer Polska, Urząd Zamówień Publicznych oraz biura spółek zależnych firmy Adgar w Polsce.

W czasie podpisywania umowy najmu z Gilead, Adgar Postępu Sp. z o.o., czyli spółkę córkę Adgar Investments & Development w Polsce, na podstawie posiadanego pełnomocnictwa reprezentował Tomasz Piotrowski. Przedstawiciele firmy Jones Lang LaSalle, wyłącznego agenta odpowiedzialnego za wynajem powierzchni w kompleksie Adgar, byli obecni przy podpisywaniu porozumienia. Umowa została zawarta na 5 lat.

„Polska to pierwszy kraj w Europie Środkowej i Wschodniej, w którym Gilead otwiera swoje biuro. Budynek Adgar Plaza A idealnie odpowiada naszym potrzebom. Jest dogodnie położony w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego im. Fryderyka Chopina, zastosowano w nim optymalne rozwiązania technologiczne, takie jak telefonia IP umożliwiająca stałą i wysokiej jakości łączność z centralą firmy oraz oddziałami na całym świecie, a na miejscu znajduje się doskonale wyposażone centrum konferencyjne ” – powiedział Michał Kaźmierski, dyrektor generalny Gilead w Polsce.

Kompleks biurowy Adgar usytuowany w centrum biznesowym na Mokotowie w Warszawie składa się z budynku Adgar Business Centre o powierzchni 11 600 m2 oraz dwóch nowych 10-piętrowych budynków klasy A: Adgar Plaza A i B o łącznej powierzchni 27 000 m2. Wszystkie trzy budynki tworzą razem nowoczesny, dobrze wyposażony kompleks biurowy o całkowitej powierzchni najmu 39 000 m2 zapewniający warunki sprzyjające efektywnej pracy.

Kompleks najwyższej jakości budynków biurowych Adgar to doskonała lokalizacja do prowadzenia biznesu, oferująca wartość dodaną dla najemców. Mogą oni korzystać z nowoczesnego i doskonale wyposażonego Centrum Konferencyjnego Adgar Plaza mieszczącego około 300 osób, centrum sportowo-rekreacyjnego Calypso Fitness Club z odnową biologiczną, siłownią, basenem, salami fitness, spa i kortami do gry w squasha, restauracji, kawiarni oraz centralnej serwerowni o najwyższym standardzie bezpieczeństwa. Ponadto kompleks jest wyposażony w dwa niezależne źródła zasilania i generatory prądu, co zapewnia płynną pracę na wypadek awarii sieci miejskiej, oraz system klimatyzacji z kontrolą wilgotności. W budynkach Adgar Plaza zainstalowano także zaawansowane technologicznie systemy zabezpieczeń. Oferowane są również usługi bazujące na systemie telefonii IP (telefony IP, Internet, WiFi).

Kompleks budynków biurowych Adgar jest położony w jednej z najbardziej popularnych lokalizacji biurowych w Warszawie, mimo to najemcy i ich goście nie mają kłopotu z parkowaniem. Oprócz 600 miejsc postojowych dostępnych w trzypoziomowym parkingu podziemnym, dodatkowo w pobliżu kompleksu wybudowano osobny wielopoziomowy garaż naziemny, który może pomieścić 237 samochodów. W celu kontroli dostępu do nowoczesnego parkingu podziemnego zastosowano system identyfikacji tablic rejestracyjnych samochodów, którym najemcy mogą zarządzać za pośrednictwem strony www.adgar.pl.

Kompleks biurowy Adgar zlokalizowany jest w centrum biznesowym na Mokotowie

w Warszawie, gdzie znajdują się siedziby wielu renomowanych polskich i międzynarodowych firm. Dogodna lokalizacja kompleksu na Mokotowie, przy ul. Postępu, w pobliżu Galerii Mokotów, zapewnia szybki dojazd z Adgar do międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina (8 minut), centrum miasta (15 minut) oraz gwarantuje łatwy dostęp do komunikacji miejskiej.

Adgar Postępu Sp. z o.o., inwestor i deweloper obiektu, jest spółką córką Adgar Investments

& Development Ltd., znanej i renomowanej międzynarodowej firmy działającej na rynkach nieruchomości, między innymi w Izraelu, Kanadzie, Belgii oraz Polsce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu