Firmy zwiększają efektywność pracowników terenowych, dzięki nowym mobilnym rozwiązaniom optymalizacji WAN od Riverbed

Riverbed Technology (NASDAQ: RVBD), firma zajmująca się poprawianiem wydajności infrastruktury IT, zaprezentowała dziś najnowszą wersję mobilnego rozwiązania optymalizującego sieci WAN, Steelheadâ Mobile 3.1. Steelhead Mobile 3.1 bazuje na nagradzanych rozwiązaniach akceleracyjnych Riverbedâ dla niestacjonarnych pracowników, wzbogaconych o ulepszenia, umożliwiające przedsiębiorstwom elastyczne w wdrażanie najnowszych technologii, bez konieczności narażania wydajności pracowników. Dzięki nowemu rozwiązniu, firmy i administracja państwowa będą mogły korzystać z optymalizacji wydajności wirtualnych desktopów Citrix oraz kluczowych aplikacji i protokołów Microsoft dla mobilnych pracowników. Dodatkowo, Riverbed wprowadza pierwsze mobilne rozwiązania optymalizacji sieci WAN dla organizacji, w których pracownicy mobilni użytkują laptopy Apple Mac wyposażone w sytem OS X.

Wraz z dostosowywaniem infrastruktury organizacji do potrzeb nowoczesnych pracowników, kluczowym wymogiem staje się jej coraz większa elastyczność. Centralizacja danych nadal pozostaje kluczowa w procesie redukcji kosztów infrastruktury IT, ale wyzwania takie jak odległe lokalizacje, niespójne odnośniki oraz środowiska informatyczne o wysokiej latencji spowalniają wydajność aplikacji i znacznie obniżają produktywność członków zespołu pracujących w terenie. Równolegle do centralizacji, firmy wdrażają wśród swoich globalnych pracowników nowe technologie, takie jak wirtualne desktopy oraz wspierają nowe platformy, takie jak Apple Mac. Oznacza to, że coraz częściej przedsiębiorstwa napotykają problem zapewnienia mobilnym pracownikom spójnych standardów w użytkowaniu oprogramowania i sprzętu. Steelhead Mobile 3.1 dostarcza przedsiębiorstwom ulepszoną optymalizację wydajności, pozwalającą na pokonanie wyzwań stwarzanych przez nowoczesną infrastrukturę.

„Widzimy, że organizacje uzyskują znaczne korzyści dzięki wdrożeniom wirtualnych desktopów, ale pracownicy zdają sobie sprawę z tego, że sam dostęp do danych nie wystarczy,” powiedział Jon Oltsik, główny analityk w Enterprise Strategy Group. „Ponieważ użytkownicy są w coraz większym stopniu oddaleni od swoich danych, kwestie wydajności w dostarczaniu tych danych poprzez sieć WAN, stają się kluczowe dla efektywności pracowników. Riverbed Steelhead Mobile pomaga dużym organizacjom w pokonywaniu barier związanych z wydajnością sieci i w konsekwencji w akceleracji kluczowych aplikacji oraz transferu danych do pracowników terenowych korzystających z sieci WAN.”

Od lat wiadomo, że wydajność wirtualnych desktopów w firmowych sieciach WAN ponosi szkody związane z ograniczeniem szerokości pasma oraz pod wpływem latencji, co z kolei wpływa na produktywność końcowych użytkowników. Steelhead Mobile 3.1 oferuje funkcje poprawiające wydajność produktów Citrix wśród pracowników mobilnych. Ponadto, poprzez uproszczenie konfiguracji przedsiębiorstwa maja możliwość pełne wykorzystanie wdrożonych produktów Citrix. Takie połączenie prędkości z prostotą pozwala firmom czerpać korzyści z dostarczania wirtualnych desktopów poprzez sieć WAN, bez obaw o wydajność. Dzięki tym ulepszeniom w Steelhead Mobile, Riverbed zapewnia kompletne rozwiązanie optymalizacyjne sieci WAN, przyśpieszające ruch w Citrix od centrów przetwarzania danych do oddziałów firmy, do terenowych pracowników oraz użytkowników w małych biurach, sprawiając, że praca ich wirtualnych desktopów jest szybsza niż kiedykolwiek.

Dodatkowo, dzięki temu produktowi przedsiębiorstwa są w stanie zapewnić swoim mobilnym pracownikom takie same możliwości akceleracji Citrix XenApp, z jakich już z powodzeniem korzystają pracownicy w centrali i oddziałach, używający optymalizacji sieci WAN Riverbed. Ta akceleracja skutkuje także oszczędnością przepustowości łącza sięgającą od 50 do 80 procent nieskompresowanego ruchu desktopowego.

Wraz ze Steelhead Mobile 3.1, Riverbed wprowadza jedyne w branży mobilne rozwiązanie optymalizacji sieci WAN dla komputerów stacjonarnych i laptopów Apple. Oparte o sprawdzony Riverbed Optimization System (RiOSâ), który zasila produkty Steelhead oraz Virtual Steelheadä, oprogramowanie Steelhead Mobile Mac umożliwia mobilnym pracownikom korzystających z komputerów Apple czerpanie korzyści z polepszonego dostępu i zwiększonej wydajności. Jako, że wielu użytkowników systemu OS X równocześnie korzysta z aplikacji makowych i PC, Steelhead Mobile 3.1 zapewnia elastyczność w przyspieszeniu potrzebnych akurat aplikacji, niezależnie od systemu operacyjnego, dla którego zostały one napisane. Dodatkowo, Steelhead Mobile Mac jest jedynym rozwiązaniem optymalizacji sieci WAN, który optymalizuje aplikacje Windows operujące na VMware Fusion, umożliwiając organizacjom optymalizację aplikacji zarówno w systemie Windows, jak i Mac, w oparciu o pojedynczą licencję klienta.

„Steelhead Mobile jest integralną częścią naszej strategii IT, ponieważ chcemy zapewniać naszym pracownikom terenowym pełny dostęp do danych, potrzebnych im w pracy” powiedział Eric Mayer, dyrektor IT w Loomis Group. „Dodatkowo, jako organizacja zajmująca się kreatywnymi usługami, w dużym stopniu polegamy na produktach Apple. Wsparcie Steelhead Mobile dla platformy Mac pomaga naszemu zespołowi kreatywnemu pracować efektywnie, bez względu na to gdzie akurat znajdują się pracownicy, czy pracują z domu, czy też np. w biurze klienta.”

Riverbed dostarcza rozwiązania akceleracyjne dla najszerszej gamy aplikacji i platform spośród wszystkich sprzedawców optymalizacji sieci WAN. Za pomocą Steelhead Mobile 3.1, Riverbed zapewnia ulepszoną optymalizację dla kluczowych aplikacji Microsoft, takich jak:

  • Exchange 2010: Steelhead Mobile 3.1 jest pierwszym rozwiązaniem optymalizacji sieci WAN, które oficjalnie wspomaga zarówno optymalizację sieci, jak i aplikacji dla Exchange 2010. Pracownicy terenowi skorzystają z redukcji transferu danych o 97% oraz do 30 razy szybszego działania, co pozwala administratorom aktualizować środowisko Exchange, bez obaw o utratę wydajności. 
  • Bezpieczna akceleracja dla szyfrowanego MAPI: Wprowadzając Exchange 2007 i 2010, Microsoft włączył szyfrowanie jako opcję domyślną, zmuszając administratorów do wybierania między bezpieczeństwem a wydajnością. Steelhead Mobile 3.1 optymalizuje szyfrowane MAPI dla pracowników mobilnych, poprawiając do 45 razy czas reakcji. Riverbed ułatwia uzyskanie stałej wydajności w biurach filii oraz u pracowników terenowych, w środowiskach korzystających z szyfrowania wiadomości email, zapewniając organizacjom spójne rozwiązania dla optymalizacji komunikacji pomiędzy klient – serwer, bez obniżania poziomu bezpieczeństwa. 
  • SharePoint i Microsoft Online: Steelhead Mobile 3.1 bazuje na istniejących optymalizacjach aplikacji sieciowych dla SharePoint, które poprawiają czas uruchomienia i zamknięcia dokumentu nawet 30 krotnie. Optymalizacja SharePoint redukuje efekty latencji i przyspieszają czas reakcji nawet o 30 procent, sprawiając że użytkownicy poruszający się w Share Point Portal przez sieć WAN, uzyskują prędkość porównywalną do sieci LAN. Steelhead Mobile 3.1 optymalizuje także usługi Microsoft Online (BPOS-D), takie jak szyfrowany i nie szyfrowany Exchange Online i środowisko SharePoint Online.

„Organizacje zmagały się dotąd z dostarczaniem zasobów IT do coraz bardziej mobilnych pracowników. Wprowadzenie nowych technologii oraz platform do globalnej infrastruktury IT dodatkowo utrudnia działom IT zapewnianie końcowym użytkownikom odpowiednich warunków do pracy, bez względu na ich lokalizację,” powiedział Apurva Davé, wiceprezydent marketingu produktu w Riverbed. „Steelhead Mobile 3.1 pomaga firmom każdej wielkości w radzeniu sobie z wyzwaniami wydajności, jakie związane są z dostarczaniem kluczowych dla biznesu aplikacji i danych mobilnym pracownikom.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu