Ubezpieczenie kredytu hipotecznego – nowość w Invigo

Invigo, pierwsza i jedyna w Polsce firma udostępniająca kredyty hipoteczne przez Internet i telefon, oferuje Klientom nowy produkt – ubezpieczenie na życie powiązane z kredytem hipotecznym. Już za kilkanaście złotych miesięcznie Klient zyskuje zabezpieczenie swojej rodziny i nieruchomości w przypadku zdarzeń losowych.  Ubezpieczenie Invigo przygotowano we współpracy z Credit Life.

W miarę upowszechniania się kredytów hipotecznych oraz w świetle doświadczeń związanych z kryzysem finansowym coraz więcej klientów bierze pod uwagę zakup ubezpieczenia wraz z kredytem. Banki zachęcają do korzystania z ubezpieczeń proponując bardziej atrakcyjne warunki kredytu. Jednak nie wszystkie mogą zaproponować ubezpieczenie w pełnej ochronie (również na życie) lub też ich warunki nie są dla klienta wystarczająco atrakcyjne. Dlatego Invigo wprowadza do oferty własne „ubezpieczenie spłaty kredytu” we współpracy z wyspecjalizowanym ubezpieczycielem działającym w modelu bancassurance – firmą Credit Life.

“Kredyt hipoteczny to poważne, wieloletnie zobowiązanie. Jego podstawowym zabezpieczeniem jest hipoteka ustanowiona na nieruchomości, co może wywoływać stres u kredytobiorcy. Jednak w nieprzewidzianych, nieprzyjemnych wypadkach losowych, klienci nie muszą wcale poświęcać swojego „gniazda rodzinnego” i godzić się na sprzedaż nieruchomości przez bank na niekorzystnych warunkach. Mogą się od takich wydarzeń ubezpieczyć i zamierzamy im to uzmysławiać” – tłumaczy Łukasz Wojcieszak, Prezes Zarządu Invigo SA.

Invigo oferuje swoje ubezpieczenie na warunkach konkurencyjnych cenowo w stosunku do oferty banków i innych pośredników. Wysokość składki uzależniona jest od wybranego przez Klienta wariantu ubezpieczenia i jego okresu, który może wynosić od 12 do 120 miesięcy. Ubezpieczenie na życie w pełnym zakresie (bez względu na przyczynę) klient otrzymuje już od 1,5% sumy ubezpieczenia za okres 5 lat – a więc składka wynosi 0,3% rocznie lub 0,025% miesięcznie. Przy kredycie na kwotę 200 000 zł „spokojny sen” będzie nas więc kosztował 50 zł miesięcznie. Dla porównania – rata takiego kredytu na 30 lat w PLN wyniesie ok. 1200 zł. Wzbogacone dodatkowo o opcję ubezpieczenia od utraty pracy lub niezdolności do pracy to koszt 2,8% za 5 lat. Maksymalna kwota ubezpieczenia wynosi 600 tys zł.

Koszt ubezpieczenia może być doliczony do kwoty kredytu, więc składka nie obciąża bieżącego budżetu klienta. Przy zawieraniu umowy ubezpieczenia kredytu w Invigo nie są wymagane badania lekarskie. Ubezpieczenie – w zależności od wybranego wariantu – zapewnia ochronę w przypadku utraty pracy i czasowej niezdolności do pracy (do 6 rat), poważnej choroby (jednorazowo 6 miesięcznych rat), całkowitej i trwałej niezdolności do pracy lub śmierci ubezpieczonego (całość pozostałej do spłaty kwoty kredytu).

źródło/autor: Clear Communication Group

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu