Gastel Żurawie podpisał kontrakty za 5,5 mln zł

Gastel Żurawie będzie uczestniczył przy realizacji Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy giełdowa spółka zawarła kontrakty o wartości ponad 5,5 mln zł.

Gastel Żurawie SA, lider rynku logistyki budowlanej, podpisał z konsorcjum firm reprezentowanych przez Mostostal Warszawa umowę na wynajem 5 żurawi wieżowych. Zostaną one użyte do budowy Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, w którego skład wejdą sala koncertowa na ok. 1800 miejsc, trzy sale kameralne, sale prób, pomieszczenia konferencyjno-biurowe, studio nagrań, przestrzeń wystawiennicza oraz parking podziemny. Narodowe Forum Muzyki jest obiektem o najnowocześniejszych założeniach architektonicznych, zaprojektowanym przez Autorską Pracownię Architektury Kuryłowicz & Associates. Światowy poziom akustyki zapewnią specjaliści z firmy Artec Consultants Inc z Nowego Jorku.

– To kolejna prestiżowa realizacja, w której bierzemy udział we Wrocławiu. Nasze żuraw gąsienicowy pracuje już miedzy innymi na budowie mostu pylonowego przez Odrę w ciągu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Jesteśmy obecni także m.in. na budowie warszawskiego Mostu Północnego oraz stadionów realizowanych na Euro – mówi Grzegorz Żółcik, prezes zarządu Gastel Żurawie.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy spółka zawarła umowy na wynajem żurawi o łącznej wartości ponad 5,5 mln zł. – Ożywienie na rynku budowlanym jest faktem. Korzystamy z tego, podwyższając z miesiąca na miesiąc naszą sprzedaż – dodaje prezes Żółcik. W I półroczu Grupa Gastel Żurawie zanotowała przychody ze sprzedaży w wysokości blisko 38 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 3,9 mln zł, z czego 3 mln zł spółka wypracowała w II kwartale. W sierpniu 2010 roku sprzedaż wyniosła 8,7 mln zł i była wyższa niż w poprzednich miesiącach.

źródło/autor: Everest Consulting

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu