Firma Air Products przekazała do użytku Szkole Podstawowej Nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu odnowione zewnętrzne obiekty sportowe zniszczone przez powódź

Firma Air Products, największy dostawca gazów technicznych w Polsce, uroczyście przekazała Szkole Podstawowej Nr 12 im. kadeta Zygmunta Kuczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu odnowione zewnętrzne obiekty sportowe zniszczone przez powódź. W ramach wolontariatu pracownicy Air Products odnowili elementy boisk szkolnych, natomiast reszta prac renowacyjnych została sfinansowana przez Air Products. W ten sposób firma Air Products wsparła szkołę, która ucierpiała na skutek powodzi w maju 2010 roku. W jej wyniku woda zalała do wysokości 80 cm wszystkie szkolne obiekty sportowe znajdujące się na wolnym  powietrzu, co spowodowało ich całkowite wyłączenie z użytku.

W akcję odnawiania boisk szkolnych zaangażowali się na zasadach wolontariatu pracownicy Air Products z Kędzierzyna-Koźle i Korzonka, którzy wyczyścili i pomalowali bramki oraz tablice do gry w piłkę nożną i koszykówkę, a także odnowili i wymienili deski w ławkach otaczających boiska. Pozostałe czynności remontowe zostały sfinansowane i zlecone przez Air Products podwykonawcom z Kędzierzyna-Koźle, którzy wykonali prace budowlane i ziemne oraz podwykonawcom z Raciborza, którzy zdezynfekowali boiska.

Dariusz Pietras, Dyrektor ds. Operacyjnych na Europę Środkową i Wschodnią oraz Rosję, Air Products dokonał uroczystego przekazania odnowionych zewnętrznych obiektów sportowych szkoły na ręce Iwony Gwiżdż-Kostyńskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 12 im. kadeta Zygmunta Kuczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Firma Air Products przekazała szkole wyremontowane boisko do piłki nożnej, boisko do koszykówki, piaskownicę do skoku w dal oraz nowe boisko do siatkówki plażowej, które nie istniało przed powodzią.

Przekazanie odnowionych obiektów sportowych miało miejsce podczas Święta Szkoły – Rodzinnego Festynu Rekreacyjno-Sportowego, który odbył się 25 września 2010 roku w godz. 10-14 na terenie szkoły. Festyn miał bogatą część artystyczną, a liczni uczestnicy wśród których byli przedstawiciel Urzędu Miasta, przedstawiciele szkoły, uczniowie szkoły wraz rodzicami, pracownicy Air Products oraz mieszkańcy Kędzierzyna-Koźle obejrzeli występ Mażoretek, występ finalistów szkolnego konkursu „Mini playback show”, pokaz grupy skaczącej na skakankach oraz występ zespołu romskiego. Przekazane odnowione boisko do gry w piłkę nożną zostało pomyślnie przetestowane w trakcie meczu pomiędzy reprezentacją Szkoły Podstawowej Nr 12 a reprezentacją firmy Air Products, podczas którego nie zabrakło prawdziwych sportowych emocji. Święto Szkoły było również okazją do wspólnej zabawy uczestników w konkursach rodzinnych i konkurencjach sportowych.

„Bardzo cieszę się, że firma Air Products mogła pomóc Szkole Podstawowej Nr 12 i że od dziś jej uczniowie, a także mieszkańcy Kędzierzyna-Koźle, będą mogli ponownie korzystać i w pełni cieszyć się z zajęć sportowo-rekreacyjnych na odnowionych boiskach sportowych. Jestem dumny, że w renowację zewnętrznych obiektów sportowych szkoły w ramach wolontariatu zaangażowali się pracownicy Air Products z Kędzierzyna-Koźle i Korzonka. Na całym świecie Air Products aktywnie wspiera lokalne społeczności, w otoczeniu których prowadzi działalność. Bardzo chętnie wspomagamy działania edukacyjne, gdyż wierzymy, że edukacja młodych ludzi jest najlepszą inwestycją na przyszłość” – powiedział Dariusz Pietras, Dyrektor ds. Operacyjnych na Europę Środkową i Wschodnią oraz Rosję, Air Products.

„Bardzo dziękujemy za pomoc firmie Air Products, która wyremontowała zniszczony przez powódź kompleks boisk sportowych naszej szkoły. Jesteśmy wdzięczni pracownikom firmy, którzy własnoręcznie wzięli udział w pracach renowacyjnych. Cieszymy się, że dzięki udzielonemu wsparciu nasi uczniowie od dzisiaj mogą znowu korzystać z zajęć wychowania fizycznego na odnowionych boiskach sportowych. Z wyremontowanych obiektów sportowych mogą również nieodpłatnie korzystać mieszkańcy naszego miasta” – powiedziała Iwona Gwiżdż-Kostyńska dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 12 im. kadeta Zygmunta Kuczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu.

W przeszłości Szkoła Podstawowa Nr 12 im. kadeta Zygmunta Kuczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu przeszła generalny remont po powodzi w 1997 r., podczas której woda zupełnie ją zniszczyła. W szkole, która posiada oddziały integracyjne uczy się 495 dzieci.

Firma Air Products planuje długofalową współpracę ze Szkołą Podstawową Nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu w ramach globalnego programu o nazwie„Ambasadorowie Nauki”. Pracownicy Air Products w ramach wolontariatu będą przeprowadzać bezpłatne, ciekawe zajęcia i pokazy, dzieląc się swoją pasją i wiedzą z zakresu nauk ścisłych. Zadaniem programu jest zainteresowanie uczniów naukami, takimi jak chemia, fizyka i matematyka, co może zainspirować ich do podjęcia studiów na kierunkach technicznych w przyszłości.

źródło/autor: Air Products

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu