Multikino otwiera kino na Litwie

Siedem sal kinowych, 1554 miejsca i 3 projektory cyfrowe 3D to główne parametry nowoczesnego Multikina uruchamianego dziś w OZAS Gallery w Wilnie.

– Kino w Wilnie będzie drugim obiektem Multikina działającym w Krajach Bałtyckich. Od końca lipca jesteśmy także w Rydze. Kraje Bałtyckie należą do UE, więc otoczenie prawne funkcjonowania biznesu jest zbliżone do znanych nam standardów. Patrzymy na Kraje Bałtyckie jak na region 9 miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców każde. Wierzymy, że jest tam miejsce na nowe projekty. Nie bez znaczenia dla podjęcia decyzji o wejściu do Krajów Bałtyckich był fakt, uzyskania atrakcyjnych warunków finansowania tych inwestycji- tłumaczy Piotr Zygo, prezes Multikina.

OZAS Gallery została uruchomiona w sierpniu 2009 r. Jest jednym z najnowocześniejszych centrów handlowych w Wilnie. Na 62 000 m2 zlokalizowano 180 sklepów, Centrum Rozrywki Rodzinnej oraz Multikino. Na terenie Multikina działać będzie również kawiarnia Cavablanca Cinema Cafe.

Przypomnijmy, że w połowie września Multikino złożyło prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Spółka chciałaby zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie jeszcze w tym roku. Dokładny termin oferty publicznej jest uzależniony od uzyskania zgody KNF oraz sytuacji rynkowej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu