Internet Cyfrowego Polsatu zwiększa zasięg

Białystok, Węgrów, Skarżysko – Kamienna i Przasnysz dołączyły do grona miejscowości znajdujących się w zasięgu bezprzewodowego, szerokopasmowego Internetu Cyfrowego Polsatu świadczonego w technologii HSPA+.

W efekcie regularnej rozbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej spółki Aero2, z której korzysta platforma, baza potencjalnych klientów usługi dostępu do Internetu Cyfrowego Polsatu wzrosła o ponad 250 tys. osób.

Szerokopasmowy Internet w technologii HSPA+ Cyfrowy Polsat dostarcza od 1 lutego br. Usługa świadczona jest na częstotliwości 900 MHz w oparciu o infrastrukturę spółki Aero 2, budowaną przez Sferię. Obok telewizji i telefonii komórkowej, to już trzecia usługa w portfolio operatora. W ramach Multioferty wszystkie usługi dostępne są z jedną umową, opłatą abonamentową i fakturą. Na dzień dzisiejszy w zasięgu mobilnego Internetu spółki znajduje się blisko 11 tys. miejscowości. W pierwszej połowie br. zdecydowało się na niego 10 tys. gospodarstw domowych.

Technologia HSPA+ (Evolved HSPA), z której korzysta Cyfrowy Polsat zapewnia wysokie prędkości transmisji danych – do 21 Mb/s przy pobieraniu i do 5,76 Mb/s przy wysyłaniu. HSPA+ to połączenie technologii HSDPA (High-Speed Downlink Packet Access) służącej do szybkiej transmisji od strony sieci w kierunku użytkownika, np. podczas przeglądania stron www, i HSUPA (High-Speed Uplink Packet Access) służącej do szybkiej transmisji w kierunku od użytkownika do sieci, np. podczas wysyłania e-maili.

Z aktualną mapą zasięgu Internetu dostarczanego przez Cyfrowy Polsat można zapoznać się na stronie www.cyfrowypolsat.pl w zakładce „Internet”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu