Sophos wśród liderów w „Magicznym Kwadrancie” Gartnera

Sophos, firma specjalizująca się w technologiach ochrony informacji, został uplasowany wśród liderów w ogłoszonym przez firmę Gartner Inc. badaniu „Magic Quadrant for Mobile Data Protection 2010” („Magiczny Kwadrant zabezpieczeń danych mobilnych).

Gartner Magic Quadrant for Mobile Data Protection (MDP) opiera się na ocenie zdolności przedsiębiorstwa do wykonania i kompletności wizji. Według Gartnera, „Liderzy posiadają produkty, które wśród klientów Gartnera sprawdzają się zarówno w przypadku małych, jak i dużych wdrożeń. Mają długoterminowe roadmapy, które podążają i niekiedy mają wpływ na wizję firmy Gartner w stosunku do rozwijających się potrzeb klientów. Liderzy stwarzają nerwową atmosferę w działach sprzedaży konkurencji i zmuszają jej inżynierów do pójscia w ich ślady. Produkty liderów do ochrony danych mobilnych są dobrze znane klientom i często znajdują się na zapytaniach ofertowych.

Wykorzystując nabyte od Utimaco technologie szyfrowania, Sophos w kwietniu br. poinformował o wydaniu produktów Sophos SafeGuard ® Easy i Sophos SafeGuard ® Enterprise 5.50, zaprojektowanych w taki sposób, aby sprostać jak najszerszemu wachlarzowi wymagań klientów, możliwościom wdrażania i długoterminowym planom ochrony danych. Również w październiku 2009 roku, Sophos wprowadził w pełni zintegrowany system zapobiegania przed wyciekiem danych (DLP) do pakietu Sophos Endpoint Security and Data Protection 9.0, zapewniając przedsiębiorstwom lepszą kontrolę cennych danych – bez konieczności wprowadzania dodatkowych środków lub ponoszenia dalszych kosztów licencji.

„Uważamy, że ocena Gartner i umieszczenie Sophos w kwadrancie liderów dodatkowo podkreśla spójną wizję firmy i strategiczne podejście do produktów”, powiedział Steve Munford, dyrektor generalny firmy Sophos. „Wraz z postępującym nadzorem ze strony rządu i organów regulacyjnych, a także pod naciskiem pracowników, klientów i partnerów, firmy są nie tylko prawnie zobligowane do ochrony poufnych informacji w celu zapewnienia zgodności z obowiązującymi normami, ale również są zobowiązane, by robić to w najbardziej wszechstronny, skuteczny i jednocześnie prosty oraz oszczędny sposób – Sophos odpowiada na te wszystkie potrzeby”.

Ponadto, w raporcie stwierdzono, że „Systemy do ochrony danych mobilnych (MDP) są konieczne do ochrony prywatności danych oraz do przestrzegania wymogów kontroli, i każda firma musi zawrzeć MDP w swoim planie działań IT.” Gartner stwierdził, że „MDP jest atrakcyjnym uzupełnieniem ochrony na punktach końcowych (EPP), którą obejmuje oprogramowanie antywirusowe, anty-spyware, firewalle i systemy zapobiegania przed nieuprawnionym dostępem”.

źródło/autor: Progress IT

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu