Polycom wprowadza telefony Voice-over-Wi-Fi nowej generacji

Firma Polycom, światowy lider w dziedzinie technologii telepresence oraz komunikacji audiowizualnej, rozszerza swoją ofertę telefonów Wi-Fi (VoWi-Fi) i wprowadza aparaty telefoniczne nowej generacji Polycom® SpectraLink® 8400  służące do  bezprzewodowej obsługi transmisji głosu oraz danych.

Nowe aparaty serii SpectraLink 8400 jako pierwsze w branży charakteryzują się rewolucyjną, opartą na standardach platformą aplikacyjną, najbardziej niezawodną formą ułatwiającą użytkowanie przez firmy, zintegrowanym czytnikiem kodów kreskowych, wysoką jakością głosu, z której słynie Polycom, jak również najwyższym poziomem interoperacyjności zgodnie z 802.11a/b/g/n, co pozwala na współpracę z infrastrukturą bezprzewodową i innymi  platformami UC.

Telefony SpectraLink VoWi-Fi umożliwiają łatwy dostęp do ważnych danych z każdej lokalizacji w obrębie firmowej sieci Wi-Fi. Nowe rozwiązania zostały zaprojektowane w celu ułatwienia pracy pracownikom mobilnym. Spełniają wymagania związane z komunikacją w służbie zdrowia, przemyśle, handlu.

„Wraz z wprowadzeniem serii telefonów 8400, firma Polycom podnosi klasę VoWi-Fi na wyższy  poziom funkcjonalności i wydajności,” powiedział Craig Mathias, dyrektor Grup Farpoint, firmy konsultingowej specjalizującej się w komunikacji bezprzewodowej oraz usługach mobilnych. „SpectraLink 8400 łączy w sobie wszystkie kluczowe cechy, jakich oczekują przedsiębiorstwa od telefonów bezprzewodowych, w tym trwałość i łatwość użytkowania. Umożliwiają również obsługę najważniejszych aplikacji biznesowych dzięki wszechstronności i elastyczności. Ponadto, reputacja firmy Polycom jako producenta odpornych, niezawodnych produktów sprawi, że nowe telefony będą powszechnie wykorzystywane.”

„Szybki kontakt z ludzmi i dostęp do danych w dowolnym czasie i miejscu są ważne dla każdej firmy, jednak jest to czynnik krytyczny w działalności takich placówek jak szpitale, fabryki oraz duże sklepy,” powiedział Jim Kruger, wiceprezes ds. marketingu rozwiązań produktowych w firmie Polycom. „Aparaty telefoniczne Polycom SpectraLink stanowią najlepsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o mobilność w miejscu pracy gdzie działa sieć bezprzewodowa, a my, wraz z wprowadzeniem serii 8400, ponownie podnosimy poprzeczkę, jeżeli chodzi o jakość głosu, niezawodność, obsługę aplikacji, jak również interoperacyjność opartą na otwartych standardach.”

Otwarta platforma aplikacyjna oraz proste funkcje przeglądarki w aparatach Polycom SpectraLink 8400 służą do obsługi specyficznych funkcji takich jak np. systemy przywoławcze w szpitalach, kontrola stanów magazynowych w sklepach, jak również systemy monitorowania urządzeń w fabrykach przemysłowych. Telefony posiadają zintegrowany czytnik kodów kreskowych stanowiąc rozwiązanie łączące w sobie doskonałą jakość głosu, możliwość obsługi aplikacji oraz danych w odróżnieniu od innych platform aktualnie dostępnych na rynku.

Na przykład, w środowisku szpitalnym, zintegrowany czytnik kodów kreskowych oraz interfejs umożliwia personelowi placówki szybkie skanowanie i transfer informacji zawartych w kodzie kreskowym umieszczonym np: na opakowaniu leków czy recepcie. Pozwala to ulepszyć praktyki medyczno-administracyjne, co z kolei pomoże zredukować ilość błędów medycznych nawet o 93%.

Aparaty Polycom SpectraLink 8400 zostały zaprojektowane przy aktywnym udziale klientów. Posiadają duży kolorowy wyświetlacz oraz prosty, intuicyjny interfejs użytkownika. Charakteryzują się dużą trwałością, jak również szeroką gamą akcesoriów.

Aparaty Polycom SpectraLink 8400 pełnią funkcję radia do komunikacji dwustronnej, pagera, skanera kodów kreskowych, intercomu, jak również wysokiej jakości aparatu do prowadzenia konferencji w jednym, w pełni zintegrowanym urządzeniu. Dzięki temu zapewniają nawet o 33% niższy całkowity koszt użytkowania w porównaniu z rozwiązaniami konkurencyjnymi. Firma Polycom zapewnia dla SpectraLink 8400 najlepszą w tej klasie gwarancję, jak również obsługę serwisową.

Telefony są zgodne ze standardami 802.11a/b/g/n radia oraz posiadają certyfikat Polycom Voice Interoperability for Enterprise Wireless (VIEW), dlatego mogą działać w wiodących infrastrukturach bezprzewodowych (LAN), jak również oferują wszechstronną obsługę serwera połączeń dla różnych platform UC.

Telefony Polycom SpectraLink 8400 będą w sprzedaży w pierwszej połowie 2011 roku w sieci autoryzowanych partnerów Polycom.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu