Belgijski operator telekomunikacyjny Mobistar wprowadza ofertę „Mobistar TV” we współpracy z Astra

SES ASTRA, spółka należąca do SES (Euronext Paryż i Giełda Papierów Wartościowych w Luksemburgu: SESG) ogłosiła dziś, że belgijski dostawca usług telekomunikacyjnych Mobistar wprowadził nową ofertę “Mobistar TV”, obejmującą kanały telewizyjne cyfrowe i kanały wysokiej rozdzielczości odbierane za pośrednictwem satelitów ASTRA.

Nowa oferta TV satelitarnej, w skład której wchodzą krajowe kanały w języku flamandzkim oraz szeroka gama bezpłatnych kanałów europejskich, będzie oferowana w rozwiązaniu hybrydowym DSL/DTH, łączącym telefon i Internet z TV, obejmując także usługi interaktywne, takie jak catch-up TV i wideo na życzenie (VOD). Co więcej, konsumenci będą mogli sterować urządzeniem Personal Video Recorder (PVR) z poziomu telefonu komórkowego.  

“Ta nowatorska propozycja łączy to, co najlepsze z obu światów i pozwoli Mobistar stać się pełnoprawnym dostawcą rozwiązań składających się z pięciu elementów na belgijskim rynku klientów indywidualnych” – powiedział  Benoit Scheen, dyrektor wykonawczy Mobistar. „Mobistar TV” pozwala nam zapewnić konsumentom optymalną elastyczność i możliwość wyboru. Będzie ona oferowana na terenie całego kraju poprzez sieć 160 dedykowanych sklepów Mobistar oraz sklep online.”   

Ferdinand Kayser, prezes i dyrektor wykonawczy SES ASTRA, powiedział: „Połączenie odbioru DSL i DTH zapewnia dwie doskonałe infrastruktury, satelitę jako idealną infrastrukturą nadawania wysokiej jakości TV i DSL jako najdogodniejszy środek zapewniania usług interaktywnych i usług na żądanie. Wprowadzenie „Mobistar TV” jest mocnym dowodem na rosnący trend stosowania rozwiązań hybrydowych. Spodziewamy się, że wkrótce trend ten pojawi się i będzie się rozwijał także na wielu innych rynkach ASTRA.”

źródło/autor: SES ASTRA

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu