Telekomunikacja Kolejowa stawia na DSG

Telekomunikacja Kolejowa, jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, zdecydowała się na wdrożenie nowoczesnego systemu monitoringu pojazdów. Przetarg wygrała poznańska Data System Group (DSG).  

Telekomunikacja Kolejowa jest nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się operatorem telekomunikacyjnym.  Ze względu na wielkość i przepustowość sieci należy do grona największych operatorów sieci szkieletowych w Polsce. Dysponuje ponad 6 000 km kabli światłowodowych oraz 22 000 km kabli miedzianych. Pojemność sieci transportowej wynosi 1,7 Tbit/s.

DSG to czołowy polski dostawca zaawansowanych technologii GPS i GSM. – To ważne, że tak poważna firma wybrała DSG jako dostawcę usług. Oznacza, to że nasze produkty spełniają najwyższe standardy i oczekiwania jeśli chodzi o poziom zaawansowania technologicznego. Będziemy monitorować 214 pojazdów osobowych i dostawczych należących do Telekomunikacji Kolejowej – podkreśla Tomasz Waligóra, prezes DSG.

Wdrożenie systemu monitoringu pozwala na przede wszystkim na kompleksowe zarządzanie flotą pojazdów. Nie bez znaczenie są również wymierne oszczędności. Jednym z pierwszych efektów wdrożenia są drastyczne oszczędności w zużyciu paliwa, co ma wyraźne przełożenie na wyniki finansowe.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie DSG wygrało przetarg na budowę systemu monitoringu i zarządzania flotą w firmie Przewozy Regionalne. Docelowo będzie obsługiwać tam 1000 pojazdów.

Data System Group specjalizuje się w rozwiązań mobilnych bazujących na technologii GPS i GSM dla firm transportowych, logistycznych, spedycyjnych oraz innych przedsiębiorstw wykorzystujących w swojej działalności tego typu rozwiązania. DSG zajmuje się również przygotowywaniem specjalistycznych raportów dotyczących sytuacji na krajowych drogach.

źródło/autor: Everest Consulting

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu