Portal otoPraca.pl w nowych barwach

Serwis rekrutacyjny otoPraca.pl zmienił szatę graficzną i strukturę strony głównej. Układ portalu jest teraz jeszcze bardziej przejrzysty oraz funkcjonalny. Nowa struktura  sprawia, że szukanie zatrudnienia oraz pracowników jest wygodniejsze i szybsze. Na zmianie zyskują też poszukujące pracy osoby niepełnosprawne.

Nowa strona główna serwisu rekrutacyjnego otoPraca.pl wyróżnia się prostym, nowoczesnym wyglądem. Celem zmian było uczynienie z portalu jeszcze bardziej przejrzystej i intuicyjnej wyszukiwarki ofert pracy oraz kandydatów. W nowej strukturze najważniejsze informacje zostały uporządkowane, a kluczowe narzędzia odpowiednio wyeksponowane.

Aktualne ogłoszenia i profile zawodowe użytkowników, na które warto zwrócić uwagę, zgrupowane zostały w centralnej części strony. – Oferty pracy podzielone zostały według kategorii, które pozwalają na szybsze dotarcie między innymi do najnowszych ogłoszeń w kraju i zagranicą – wyjaśnia Marta Krauze, dyrektor serwisu otoPraca.pl. – Ponadto wyeksponowane zostały w tym miejscu profile zawodowe, do których pracodawcy mają teraz łatwiejszy dostęp.

– Ważne jest dla nas również, aby otoPraca.pl była pomocna w wyszukiwaniu ofert zatrudnienia przez osoby niepełnosprawne – dodaje Marta Krauze. – Dlatego stworzyliśmy osobną kategorię, pod którą umieszczane są ogłoszenia pracodawców deklarujących chęć zatrudnienia niepełnosprawnych.

Kolejną istotną zmianą w strukturze portalu jest podział zawartości serwisu na dwie części przeznaczone dla kandydatów i pracodawców. W tym celu stworzone zostało dla każdej z grup osobne menu. Dzięki temu użytkownik ma w każdej chwili dostęp do najważniejszych z jego punktu widzenia funkcjonalności.

– Wprowadzona struktura pozwala na intuicyjne poruszanie się po miejscach w serwisie dedykowanych dla danej grupy użytkowników – podkreśla Marta Krauze. –  O tym, w której części serwisu jesteśmy, poinformuje nas kolor – grafit to barwa przyporządkowana pracodawcom, a niebieski to kolor osób szukających pracy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu