Poznaj wyjątkowe miejsca z „Podróżnikami”

Nowoczesna i bogata w liczne funkcje, do zabawy i dla informacji – użytkownicy Facebooka mogą już korzystać z aplikacji „Podróżnicy” Wirtualnej Polski. „Podróżnicy” to propozycja dla każdego, kto chce poznawać niezwykłe miejsca lub o nich informować. Pozwala przeglądać ciekawe lokalizacje i je komentować, umożliwia publikację na swoim profilu wartych polecenia punktów i dodawanie własnych.

Co więcej, osoby, które podzielą się z innymi informacjami o wyjątkowych zakątkach w Polsce i na świecie mogą wygrać atrakcyjne nagrody.

Aplikacja może stanowić doskonałe źródło rozrywki i wiedzy dla podróżników-amatorów oraz profesjonalnych globtroterów. Pozwala planować podróże: krótkie wypady po okolicy lub dłuższe, w odległe miejsca. Co istotne, to internauta decyduje, jak odległe miejsca wyświetla mu aplikacja („blisko Ciebie”, „daleko”). Dodatkowo, każdy opisany punkt jest zaznaczony na mapie lokalizatora docelu.pl.

„Podróżnicy” to ciekawa, rozbudowana aplikacja na Facebooka. Zastosowanie Graph API (nowoczesnej technologii, wprowadzonej w kwietniu br. przez Facebook – przyp.red.) oraz API lokalizatora docelu.pl, pozwoliło stworzyć rozwiązanie o złożonym mechanizmie i atrakcyjnych, z punktu widzenia użytkownika, funkcjonalnościach – mówi Andrzej Sawoniewicz z Wirtualnej Polski, koordynator projektu – Internauta ma teraz m.in. znaczną kontrolę nad tym, które swoje dane udostępnia, a podczas użytkowania aplikacji dostęp do mnóstwa funkcji, pochodzących aż z trzech różnych źródeł: „Podróżników”, Facebooka i lokalizatora docelu.pl.

Osoba korzystająca z aplikacji może przede wszystkim przeglądać ciekawe miejsca w Polsce i na świecie – drogę wskazują mu wirtualne kompasy. Wszystkie dostępne lokalizacje może oceniać, kolekcjonować, komentować i publikować na swojej facebookowej tablicy. Internauta ma też możliwość dodawania własnych miejsc oraz zdjęć do nich. Co więcej, „Podróżnicy”, prócz domyślnej polskiej wersji, posiadają też wersję anglojęzyczną – dla tych, którzy korzystają z aplikacji poza granicami Polski.

Treści pojawiające się w funkcjonalności w dużej mierze tworzone są przez samych użytkowników – miłośników podróży, którzy systematycznie dodają swoje ukochane miejsca, wzbogacając o nie aplikację. Co więcej, dzięki powiązaniu „Podróżników” z serwisami turystycznymi Wirtualnej Polski (m.in. turystyka.wp.pl, polskajestfajna.wp.pl, wakacje.wp.pl) aplikacja jest na bieżąco uzupełniana o nowe lokalizacje.

Wraz ze startem „Podróżników” ruszył konkurs na najciekawsze miejsca, w którym do zdobycia są atrakcyjne nagrody. Autorzy dwudziestu najbardziej interesujących dodanych propozycji zostaną nagrodzeni zegarkami. Dodatkowo, także autorzy dziesięciu miejsc, które okażą się najpopularniejsze, otrzymają zegarki. Konkurs trwa do 11 października.

http://apps.facebook.com/thetravelers/

http://www.facebook.com/apps/application.php?id=135592166459215

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu