Contact Center Avaya w Travelplanet.pl

Firma Travelplnet.pl, największy polski internetowy multiagent turystyczny, wdrożyła system Contact Center firmy Avaya. Nowa centrala zastępuje dotychczas wykorzystywane rozwiązanie i łączy w jedną sieć teleinformatyczną główną siedzibę firmy oraz 15 Punktów Obsługi Klienta zlokalizowanych w 9 dużych miastach Polski.

Poza systemem Contact Center składającym się m.in. z inteligentnego modułu dystrybucji połączeń (ACD), systemu nagrywania rozmów, interfejsów CTI (umożliwiających zintegrowanie telefonu z komputerem) oraz systemu raportującego, elementem wdrożenia była także część biurowa. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu firma Travelplanet.pl będzie mogła efektywniej zarządzać agentami Contact Center i dynamicznie reagować na pojawiające się kolejki połączeń poprzez włączanie do obsługi klientów agentów z innych lokalizacji. Analiza nagrań rozmów telefonicznych pozwoli modyfikować i rozszerzać ofertę biura zgodnie z potrzebami klientów.

-Rozwiązanie firmy Avaya pozwoliło nam połączyć w jeden system Contact Center wszystkie 15 POKów Travelplanet.pl rozproszonych po całej Polsce. Obecnie ponad 60 agentów ma możliwość odbierania połączeń. Daje nam to gwarancję, że żadne połączenie od naszych klientów nie zostanie utracone – powiedział Konrad Jęcek, Dyrektor ds. Technologii Travelplanet.pl.

-W Travelplanet.pl został wdrożony wysokiej klasy system telefoniczny sprawdzający się zarówno w małych firmach jak i w dużych przedsiębiorstwach. Jest on bardzo elastyczny, można go rozbudować np. o moduły Unified Communications lub integrować z innymi aplikacjami takimi jak CRM. Wdrożenie trwało zaledwie 3 tygodnie, co jest bardzo krótkim czasem biorąc pod uwagę skalę projektu. Duże uznanie należy się zespołowi Travelplanet.pl za przygotowanie firmy na takie przedsięwzięcie – powiedział Jakub Soprych, Key Account Manager w firmie Avaya.

Rozwiązanie jest gotowe na wdrożenie kampanii sms-owych, głosowych i mailowych oraz obsługę innych kanałów kontaktów takich jak np. chat z klientem przez stronę www. Firma Travelplanet.pl zdecydowała się również na zakup i instalację aplikacji typu IP softphone. Obecnie duża część pracowników biurowych firmy nie korzysta już z tradycyjnych aparatów telefonicznych, lecz wykorzystuje w zamian aplikację telefoniczne zainstalowane na ich komputerach. Dla internetowego multiagenta turystycznego korzystanie z telefonii IP oznacza znaczne oszczędności w budżecie. Avaya przeprowadziła także szkolenia dla agentów oraz administratorów, będzie także odpowiadać za utrzymanie systemu przez najbliższe 5 lat.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu