Przejdź do treści

Hotel ”Pod Brunatnym Jeleniem” olśniewa

Kamienica Rynek 20 w Cieszynie, dawny hotel ”Pod Brunatnym Jeleniem”, przechodzi prawdziwą metamorfozę. Od początku sierpnia trwają intensywne prace remontowe zarówno wewnątrz kamienicy, jak i na elewacji budynku. Griffin Real Estate – deweloper działający na rynku luksusowych nieruchomości mieszkaniowych – przygotował niespodziankę dla wszystkich mieszkańców Cieszyna. We wtorkowy wieczór rozbłyśnie, zdobiąca szczyt budynku, figura jelenia!

Iluminacja figury nastąpi po przeniesieniu prac rewitalizacyjnych z frontowej ściany na fasadę od strony ul. Regera. Za projekt wykonawczy, na podstawie którego realizowane są prace remontowe zewnętrznej elewacji budynku, odpowiada pracownia Projekt Plus Architekci z Zabrza. Według zaplanowanych rozwiązań, punkty świetlne rozmieszczone będą na pilastrach, na wysokości pierwszego piętra, a płynący z nich strumień światła rozchodził się będzie po ich powierzchni. System oparty jest o oprawy LED oraz metalohalogenowe.

Griffin Real Estate zdecydował się na montaż iluminacji fasady nie tylko od strony rynku, ale także na elewacji od ul. Szerokiej i Regera. Dodatkowo, oświetlona zostanie także część ogrodowa dziedzińca.

„Kamienica Rynek 20 w Cieszynie jest wyjątkową inwestycją. Chcieliśmy pójść wzorem europejskich miast, takich jak Paryż czy Londyn, w których oświetlane są najpiękniejsze budynki. Iluminacja podkreśla zalety kamienicy Rynek 20 i wydobywa jej dekoracyjny charakter, podnosząc jednocześnie prestiż całego cieszyńskiego Rynku. Dodatkowo sprawia, że przestrzeń wokół budynku staje się bezpieczniejsza. Obecnie planujemy podświetlić figurę jelenia, a w przyszłości całą kamienicę. Mamy nadzieję, że oświetlenie zachwyci zarówno cieszynian, jak i przyszłych lokatorów” – mówi Patrycja Kwiatkowska, dyrektor zarządzający Griffin Real Estate.

Instalacją świetlną na cieszyńskim rynku mogą pochwalić się zaledwie trzy budynki – Dom Narodowy, Ratusz Miejski oraz siedziba Banku Śląskiego. Od 21 września także kamienica Rynek 20 dołączy do tego grona.

Zakończenie prac remontowych kamienicy Rynek 20 planowane jest na koniec IV kwartału2010. Aktualnie ku końcowi zmierzają działania przy zewnętrznej elewacji, natomiast wewnątrz budynku trwa intensywna modernizacja. Swój dawny blask odzyskuje właśnie słynna sala balowa, w której bawiła się śmietanka towarzyska ostatnich trzech wieków.

źródło/autor: Griffin Real Estate