Książka w wersji light. BeBook Mini i BeBook Neo najchętniej wybieranymi e-czytnikami

e-Czytniki cieszą się coraz większą sympatią zarówno miłośników literatury, jak i uczniów oraz studentów. Najpopularniejsze na świecie księgarnie internetowe i serwisy aukcyjne odnotowują większą sprzedaż e-booków, niż tradycyjnych książek, a sklepy oferują coraz bardziej zaawansowane technicznie modele czytników. W Polsce elektroniczny sprzęt do czytania książek zaczyna właśnie zdobywać rynek. Według najnowszego raportu porównywarki cenowej Ceneo.pl w Polsce najchętniej kupowane są urządzenia firmy BeBook.

Co powoduje, że wzrasta zainteresowanie czytnikami e-booków? Można mówić o kilku czynnikach. Nie da się ukryć, że internet jest „kopalnią” wiedzy i można w nim znaleźć praktycznie wszystko, również elektroniczne wydania książek. Zarówno płatne, jak i darmowe serwisy stale rozszerzają bibliotekę tytułów. Z punktu widzenia konsumenta problem pobrania treści systematycznie zanika. Nie do końca lubimy jednak czytać z ekranów naszych komputerów. Urządzenia do odtwarzania e-booków wydają się być doskonałym rozwiązaniem.

Internetowa porównywarka cen Ceneo.pl przedstawiła ranking najchętniej nabywanych elektronicznych czytników w Polsce. W zestawieniu na pierwszym miejscu znajdują się urządzenia BeBook Mini oraz BeBook Neo. Użytkownicy cenią je za jakość, lekkość i łatwość obsługi. Do tego liczy się przystępna cena i dodatkowe, nowoczesne funkcje.

http://www.ceneo.pl/info/e-czytniki.html

Najistotniejsze jest jednak to, co wprowadzimy do czytnika, dlatego sklep Bludot.pl do każdego BeBooka dodaje iSource BonusDisk 4. Na bonusowej płycie znajduje się m.in. katalog „Asortyment Wolne Lektury”, a w nim takie klasyki literatury jak „Balladyna” Słowackiego, „Dziady” Mickiewicza, czy „Lalka” Prusa, a także utwory wielu polskich poetów. Uczniowie, czas nadrobić zaległości w lekturach!

Kieszonkowy…

BeBook Mini waży tylko 160 gram, jest wersją kieszonkową znanego już BeBooka i mieści od 1 000 do 4 000 tysięcy książek, gazet, dokumentów czy nośników audio. Czytnik ten potrafi odczytać ponad 20 różnych formatów, m.in. pdf, doc, txt, rtf, html, mp3, png, tiff, gif, jpg i bmp. Jeśli w drodze do pracy, w zatłoczonym pociągu nie masz miejsca na rozłożenie wielkoformatowej gazety, wybierz elektroniczny czytnik.

Dzięki nowoczesnemu systemowi wyświetlania BeBook Mini oferuje wysoki komfort czytania ekranie o wielkości 5 cali. Urządzenie nie męczy oczu, jest oszczędne, jego czas pracy pozwala przeczytać do 7 000 stron. Ponadto BeeBook Mini posiada możliwość powiększania czcionki tekstu, odczytu pionowego lub poziomego oraz wyświetlania obrazów. Teraz Twoje dziecko nie musi już dźwigać całego zestawu podręczników – wszystkie zmieszczą się w małej, elektronicznej teczce, nie obciążając kręgosłupa.

Ludziom biznesu przyda się funkcja zaznaczania stron. Dzięki niej możesz elektronicznie zakreślić najważniejsze linijki biznesowych dokumentów, by potem bez trudu odczytać je na spotkaniu z kontrahentem. Nic więc dziwnego, że tak funkcjonalny BeBook Mini znalazł się na pierwszy miejscu najchętniej kupowanych urządzeń tego typu.

Cena urządzenia to 899 PLN brutto.

…albo dotykowy

BeBook Neo zawiera wszystkie funkcje BeBooka Mini, poszerzone o wbudowaną przeglądarkę internetową oraz dotykowy ekran. To drugi według Ceneo najchętniej wybierany przez Polaków e-czytnik. Teraz możesz siedzieć nie tylko z nosem w książce… ale i w sieci!

Sześciocalowy BeBook Neo został wyposażony w ekran E Ink i zbudowany z wykorzystaniem technologii dotykowej firmy Wacom – lidera wśród producentów tabletów graficznych dla komputerów osobistych. Czytnik wyposażony w WiFi oraz przeglądarkę, umożliwia nie tylko buszowanie w sieci, ale proponuje też e-booki do zakupienia w sklepie internetowym. Neo posiada również dostęp do Wikipedii oraz wbudowaną przeglądarkę Google. Dzięki temu można bez trudu sprawdzić pomiędzy czytanymi stronami nieznany wyraz w wirtualnym słowniku. Albo w drodze do pracy sprawdzić pocztę elektroniczną.

BeBook Neo kosztuje 1499 PLN brutto. Kupując je dostaniesz również kabel USB oraz wysokiej jakości słuchawki. Szczegółowe informacje o obydwu e-czytnikach znajdziesz na stronie www.bludot.pl i www.isource.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu