Jesienna kolekcja komputerów HP Mini

HP poinformowało o nowej ofercie w rodzinie komputerów HP Mini przeznaczonej na rynek detaliczny, biznesowy i edukacyjny.

Nowe modele, charakteryzują się cieńszą obudową, odważniejszą stylistyką i zwiększoną prostotą obsługi.

  • Zmodernizowany notebook HP Mini 210 to niezastąpiony towarzysz podróży. W przystępnej cenie użytkownicy otrzymują możliwość pracy bez potrzeby ładowania baterii nawet przez 6 godzin, bogatą paletę dostępnych kolorów oraz nową stylową obudowę.
  • HP Mini 5103 to najnowszy notebook HP przeznaczony zarówno dla studentów, jak i pracowników wymagających mobilnej maszyny do pracy. Opcjonalnie dostępny także z technologią dotykową.(2,3) Notebook wyposażony jest w najnowszy procesor Intel Atom oraz obudowę wykonaną w całości z metalu, dostępną w trzech kolorach: czerwonym, niebieskim lub espresso.

„Notebooki HP Mini są wyjątkowe pod względem funkcjonalnego wzornictwa, zastosowanych nowatorskich materiałów oraz dostępnych funkcji” — powiedział Charl Snyman, wiceprezes i dyrektor działu komputerowych systemów osobistych w HP (HP Personal Systems Group) na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). „Dzięki rozszerzeniu oferty notebooków HP Mini o nowe modele, użytkownicy indywidualni mogą wybierać spośród wielu eleganckich komputerów osobistych, ułatwiających im utrzymanie kontaktu z ludźmi oraz stały dostęp do potrzebnych im informacji z Internetu”.

HP Mini 210

HP Mini 210 to idealny towarzysz podróży dla wszystkich użytkowników wymagających możliwości pracy, niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajdują. Notebook ma niewielkie rozmiary i stylową obudowę, dzięki czemu można go wszędzie zabrać ze sobą.

Notebook Mini 210 został opracowany dla użytkowników, którzy dużo surfują w Internecie, korzystają z poczty elektronicznej, słuchają muzyki i chcą mieć dostęp do przyjaciół, rodziny i informacji — także podczas podróży. Notebook wyposażony jest we wbudowaną kartę WLAN(5), kamerę internetową, mikrofon i wygodną, dużą klawiaturę wyspową (93% rozmiaru standardowej klawiatury). Na jego pokładzie znajdziemy najnowszy procesor Intel Atom N455 oraz pamięć DDR3.

Przy grubości poniżej 3 cm i wadze 1,46 kg(6) notebook Mini 210 standardowo wyposażony jest w 6-komorowy akumulator podłączany w trybie inline (2), który umożliwia pracę nawet przez 10,5 godziny. Nie wystaje przy tym poza obudowę, dzięki czemu idealnie wkomponowuje się w stylistykę urządzenia.

Notebook Mini 210 dostępny jest w czterech kolorach: grafitowym, czerwonym, różowym i turkusowym.

Wyświetlacz LED WSVGA HP BrightView Infinity o przekątnej 25,7 cm (10,1”) oraz dźwięk Dolby Advanced gwarantują optymalną jakość odtwarzanych filmów, muzyki i gier.

Obsługę multimediów ułatwia nowe oprogramowanie dostępne z notebookiem HP Mini 210:

  • Pakiet HP Media Suite to narzędzie, dzięki któremu w prosty sposób można organizować, przechowywać i odtwarzać multimedia, takie jak muzyka, zdjęcia i filmy.
  • Oprogramowanie Evernote przeznaczone jest do szybkiego tworzenia i wyszukiwania notatek.

Poza tym funkcja HP QuickSync(7) ułatwia automatyczną synchronizację plików z komputerem stacjonarnym. Funkcja HP QuickWeb(8) umożliwia użytkownikom uzyskanie dostępu do Internetu w kilka sekund, bez konieczności uruchamiania systemu Windows.

HP Mini 5103

Przy wadze zaledwie 1,2 kg(5) notebook HP Mini 5103 jest idealnym towarzyszem mobilnych pracowników i studentów, oferującym najwyższy poziom wydajności. HP Mini 5103 obsługuje najnowsze procesory Intel Atom oraz pamięć DDR3.

Notebook dostępny jest zarówno w wersji standardowej jak i w wersji obsługiwanej dotykowo(3). Został wyposażony w trwałą i lekką obudowę, wykonaną z anodyzowanego aluminium w kolorze szczotkowanego espresso. Opcjonalny uchwyt ułatwia transport urządzenia.(2)

HP Mini 5103 posiada wygodną, funkcjonalną i odporną na zalanie klawiaturę QWERTY o powierzchni równej 95% powierzchni klawiatury pełnowymiarowej i tabliczkę dotykową, zapewniającą optymalny komfort obsługi poczty elektronicznej, komunikatorów i innych aplikacji tekstowych.

Opcjonalny ekran dotykowy umożliwia użytkownikom intuicyjną i szybką obsługę za pomocą ruchu palców i dotyku ekranu. Technologia ta znacznie ułatwia nawigowanie i obsługę aplikacji oraz przeglądanie witryn internetowych.(2,3)

HP Mini 5103 wyposażony jest w ekran LED o przekątnej 25,7 cm (10,1”), dostępny z rozdzielczościami WSVGA lub HD oraz opcjonalny pojemnościowy interfejs dotykowy.(1,2)

Klienci mogą wybrać akumulator 4-komorowy, gwarantujący niższą wagę, lub opcjonalny akumulator 6-komorowy, zapewniający dłuższy czas pracy.(2) W przypadku konfiguracji z opcjonalnym 6-komorowym akumulatorem notebook HP Mini 5103 umożliwia pracę na zasilaniu akumulatorowym nawet przez 10 godzin.(4)

Notebook HP Mini 5103 zawiera również oprogramowanie HP DayStarter, umożliwiające użytkownikom szybsze rozpoczęcie pracy każdego dnia. Dostosowany do indywidualnych potrzeb 12-godzinny kalendarz zapewnia prosty dostęp do listy zaplanowanych spotkań i informacji o poziomie naładowania akumulatora podczas uruchamiania systemu Windows®.

Ceny i dostępność(10)

Aktualna cena podstawowej wersji notebooka HP Mini 210 wynosi 1499 zł brutto.

Aktualna cena podstawowej wersji notebooka HP Mini 5103 wynosi 1699 zł brutto.

(1) Do wyświetlania obrazów w wysokiej rozdzielczości (HD) wymagane są treści w wysokiej rozdzielczości.

(2) Sprzedawane oddzielnie lub jako wyposażenie opcjonalne.

(3) Zakres obsługi technologii dotykowej zależy od systemu operacyjnego.

(4) Czas pracy akumulatora zależy od modelu komputera, konfiguracji, załadowanych aplikacji, funkcji, sposobu użytkowania, korzystania z sieci bezprzewodowej oraz ustawień zarządzania zasilaniem. Maksymalna pojemność akumulatorów zmniejsza się wraz z upływem czasu i długością eksploatacji. Więcej informacji na temat testów wzorcowych MobileMark07 można znaleźć pod adresem www.bapco.com /products/mobilemark2007.

(5) Wymagany jest bezprzewodowy punkt dostępu i dostęp do Internetu. Dostępność publicznych punktów dostępowych jest ograniczona.

(6) Waga różni się zależnie od konfiguracji.

(7) Wymagany jest system Microsoft Windows.

(8) Funkcja HP QuickWeb dostępna bez konieczności uruchamiania notebooka dla systemów Windows) XP, Windows Vista lub Windows 7. Funkcja nie jest obsługiwana w trybie hibernacji. Wymagany jest dostęp do Internetu. Czas reakcji zależy od konfiguracji systemu. Aby włączyć funkcję po wyjęciu akumulatora, przed kolejnym użyciem należy najpierw zresetować notebook.

(9) Mobilna komunikacja szerokopasmowa może wymagać podpisania osobnej umowy z dostawcą usług bezprzewodowych. Lokalną dostępność i zasięg komunikacji należy sprawdzić u swojego usługodawcy.

(10) Są to szacunkowe ceny detaliczne. Ceny rzeczywiste mogą się różnić.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu