Symetria przeprowadziła badanie użyteczności dla T-Mobile

Agencja Symetria zrealizowała badanie użyteczności „T-Mobile Online Bechmarking Index”. Badanie miało charakter międzynarodowy i zostało zlecone przez stowarzyszenie UX Alliance. Przeprowadzono je we współpracy z T-Mobile, Era oraz Serco Experience Lab.

TOBI to metodologia opracowana przez angielską firmę Serco Experience Lab na potrzeby oceny i porównania użyteczności stron internetowych T-Mobile. Celem jest zapewnienie jednolitego poziomu usług na stronach wszystkich oddziałów regionalnych. W tym roku badanie zostało przeprowadzone w Austrii, Anglii, Niemczech, Holandii, Czechach, a także w Polsce. Eksperci Symetrii zostali przeszkoleni przez zespół badawczy T-Mobile i Serco.

„Szkolenie przeprowadzone w siedzibie naszej firmy w Poznaniu trwało 2 dni i było niezwykle intensywne. Oprócz wprowadzenia do metodologii mieliśmy możliwość przeprowadzenia testowych sesji, które zostały natychmiast ocenione. Wyniesione z tego spotkania informacje pozwoliły nam nie tylko lepiej przeprowadzić badanie TOBI, ale są również cennymi wskazówkami na przyszłość, których nie znajdzie się w podręcznikach. Cieszymy się, że możemy wymieniać się poglądami i korzystać z doświadczenia partnerów z UX Alliance.” – powiedział Piotr Jardanowski – szef działu badawczego Symetrii.

Badanie zostało zrealizowane w Warszawie. W ciągu 4 dni przebadano 7 scenariuszy za pomocą 32 użytkowników. Ocenie podlegały 3 fundamenty użyteczności: satysfakcja, sukces oraz wydajność. Efektem prac było z jednej strony – stworzenie zbioru błędów użyteczności i rekomendacji zmian na stronie Era.pl, z drugiej opracowanie ocen, które umożliwiły porównanie serwisów w rożnych krajach.

„Współpraca z Symetrią to przyjemność. Aby osiągnąć wysokiej jakości wyniki, używają złożonej metodologii, a przy tym są komunikatywni, entuzjastyczni i elastyczni przez cały okres współpracy” ¬– komentuje Lucy Gill – Principal Consultant Serco Experience Lab.

Symetria jest członkiem UX Alliance od września 2009r. Stowarzyszenie zrzesza 22 firmy specjalizujące się w badaniach użyteczności. Organizacja pracowała przy 250 międzynarodowych projektach, testowanych w ponad 30 państwach, w których udział brało 15, 000 uczestników. Zrzeszone firmy dzielą się swoimi doświadczeniami i poglądami, dzięki czemu mają stały dostęp do ogólnoświatowej bazy informacji na temat Usability.

Agencja e-biznes Symetria specjalizuje się w obsłudze projektów związanych z prowadzeniem biznesu w Internecie. Od 1998 roku eksperci agencji doradzają i wykonują wdrożenia dla największych polskich firm. Z usług firmy korzystali m.in. Volkswagen, BZ WBK, Telekomunikacja Polska, Era, Orange, Wirtualna Polska, TVP, Nestle, Hochland, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

T-Mobile jest jednym z największych operatorów telefonii komórkowej na świecie. Działa w 22 krajach, w Polsce jako Era.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu