Kup bilet – wystarczy tylko komórka

SkyCash uruchomił pierwszy w Polsce system umożliwiający dokonanie całego procesu zakupu biletu komunikacji miejskiej, w tym rejestrację do systemu i zasilenia środkami, z poziomu telefonu komórkowego. Transakcję można bez problemu zrealizować nawet po wejściu do autobusu. SkyCash działa już we Wrocławiu, jednej z pięciu największych aglomeracji Polski.

Żeby kupić bilet poprzez SkyCash wystarczy wpisać numer boczny autobusu, widniejący też wewnątrz pojazdu, i wybrać bilet (normalny, ulgowy, jednorazowy lub czasowy). Użytkownik otrzymuje na swoją komórkę specjalną grafikę, tzw. kod 2D, który jest podstawą do kontroli biletów.

– SkyCash jako pierwszy system w Polsce pozwala na dokonanie wszystkich czynności związanych z zakupem biletu z poziomu telefonu komórkowego – powiedział Piotr Warsicki, dyrektor zarządzający SkyCash Poland SA. – Doładowania środków do portmonetki można dokonać przez Premium SMS, ale najbardziej praktyczne i tanie jest doładowanie z konta bankowego, czy też innego telefonu, bo system pozwala na przelewy pomiędzy wszystkimi abonentami telefonów komórkowych w Polsce – dodał Warsicki.

Już teraz można płacić ze SkyCash za bilety komunikacji miejskiej, kursy taksówką, kupować w blisko 8 tys. sklepów internetowych, doładowywać konta pre-paid, czy rozliczać się ze znajomymi przesyłając pieniądze pomiędzy telefonami. Zaletą SkyCash jest uniwersalność zastosowań i natychmiastowe przelewy z zachowaniem bezpieczeństwa na poziomie bankowości on-line i kart płatniczych na telefony z popularnymi na całym świecie systemami operacyjnymi jak iPhone OS, Android, Symbian, Java i Windows Mobile oraz, już wkrótce, BlackBerry.

Od września działa również pierwsza korporacja taksówkowa korzystająca ze SkyCash. Z jaką łątwością system działa w taksówkach można zobaczyć na filmie. – To fajny i tani sposób płatności – mówi Arkadiusz Trzeciak, właściciel Green Taxi. – Myślę, że płacenie za taksówkę za pomocą komórki przyjmie się w Olsztynie. To jest jak z kartami kredytowymi: dawniej niewiele osób z nich korzystało, dziś wszyscy chodzą z plastikami – podsumowuje Trzeciak.

Żeby zostać użytkownikiem SkyCash wystarczy wpisać w przeglądarce swojego telefonu adres http://m.skycash.com i zainstalować aplikację. Można też skorzystać z komputera i wysłać do siebie SMS z linkiem do ściągnięcia programu ze strony www.skycash.com. Zaproszenie do SkyCash przychodzi też w momencie, kiedy dostajemy informację, że otrzymaliśmy przelew na swoją komórkę od innego użytkownika systemu.