Hyper eksploruje Tokio

W tym roku Hyper pokaże znacznie więcej, niż tylko relację z japońskich targów Tokyo Game Show. Widzowie będą mieli okazję do niemal namacalnego uczestnictwa w światowej sławy wydarzeniu. Odwiedzą Narodowe Muzeum Nauki, sklep z kolekcjonerskimi modelami konsol i poznają mistrzów gier wideo. To wszystko czeka na widzów kanału Hyper w piątek, sobotę i niedzielę, 24, 25 i 26 września o godzinie 21:00!

Tokyo Game Show to czterodniowe targi gier wideo odbywające się w japońskim mieście Chiba od 1996 roku. Biorą w nich udział wszyscy wiodący producenci wirtualnej rozrywki. W odróżnieniu od zwyczajów panujących na amerykańskiej imprezie E3, organizatorzy Tokyo Game Show zezwalają publiczności na udział w dwóch ostatnich dniach ekspozycji. Przekłada się to na wyjątkowo dużą frekwencję i popularność wydarzenia wśród miłośników gier wideo. Tegoroczna impreza celebruje swoją dwudziestą edycję. Z tej okazji w hali Makuhari Messe pojawi się rekordowa liczba wystawców i gości – a wśród nich reporterzy kanału Hyper.

“Game goes to another chapter” – zapowiadają organizatorzy. Jakie będą najważniejsze wydarzenia tegorocznych targów? Czym zaskoczą najwięksi producenci gier wideo? Dwa pierwsze dni, otwarte tylko i wyłącznie dla producentów, pozwolą na wymianę myśli i poglądów nad przyszłością wirtualnej zabawy. Podczas szczytu „Asia Game Business Summit” zostaną poruszone między innymi tematy implementowania trzeciego wymiaru do gier wideo oraz rozwoju wieloosobowej rozrywki. Zaprezentowane zostaną także zaawansowane technologicznie smartphone’y i minikonsole gier, które mogą wprowadzić nabywców w świat cybernetycznych zmagań. Po raz kolejny swoją edycję będzie miało także Sense of Wonder Night – wydarzenie, które ma odkryć nowe i niekonwencjonalne pomysły dotyczące gamingu.

Zdecydowanie lżejsze tematycznie i otwarte dla wszystkich dwa kolejne dni targów upłyną pod znakiem dobrej zabawy. Zwiedzający wystawę wezmą udział w testach najnowszych tytułów gier. Cosplayerzy, czyli miłośnicy mangi przebrani za swoje ulubione postaci, zmierzą się w specjalnych konkursach. Podczas Tokyo Game Show odbędzie się także międzynarodowy turniej „Tougeki – Super Battle Opera”, w którym gracze z całego świata zmagać się będą o miano mistrza wirtualnych bijatyk.

Tegoroczna relacja okaże się interesująca nie tylko dla fanów gier wideo – Hyper ma zamiar pokazać znacznie więcej niż wyjątkowy klimat Tokyo Game Show. Wędrówki ulicami Tokio, wizyta w najsłynniejszym retro sklepie – Super Potato, wywiady z graczami i mnóstwo ciekawostek dotyczących kultury Kraju Kwitnącej Wiśni to tylko część atrakcji, które czekają na widzów kanału.

Hyper zaprasza wszystkich miłośników gier wideo, technologicznych nowinek i japońskiej kultury na specjalny materiał z targów Tokyo Game Show, którego emisja odbędzie się 24, 25, i 26 września o godzinie 21:00 oraz do wzięcia udziału w konkursie na stronie internetowej www.konkurs.hyper.pl, gdzie do wygrania są m.in. PlayStation Starter Packi Move, ufundowane przez Sony Entertainment Polska.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu