Wiedza MURATORA o budowaniu jeszcze bliżej odbiorców informacji

MURATOR wprowadził nowy produkt – m.muratordom.pl. Jest to mobilna wersja pierwszego w Polsce serwisu dla budujących domy i najpopularniejszej strony domowej – Muratordom.pl, działająca na najbardziej znanych platformach komórkowych w Polsce.

m.muratordom.pl jest drugim po m.SE.pl (uruchomiony w sierpniu 2010 r.) projektem MURATORA, przystosowanym do przeglądania w telefonach komórkowych. Został opracowany z myślą o budujących i urządzających dom lub mieszkanie. Zawiera treści i zdjęcia przydatne na każdym etapie budowy i wykończenia domu, a także aranżacje wnętrz.

Architektura informacji została oparta na treściach pochodzących z serwisu Muratordom.pl. Materiały są publikowane w pięciu działach: „Budowa”, „Instalacje”, „Wnętrza”, „Kuchnia”, „Łazienka”. Dodatkowo użytkownicy mogą korzystać z „Porad ekspertów” i „Galerii zdjęć”.

„Największą wartością serwisu Muratordom.pl jest zawartość merytoryczna. Dzięki wersji mobilnej m.muratordom.pl, wiedza o budowaniu i wykańczaniu domu jest na wyciągnięcie ręki – jeszcze bliżej odbiorców informacji, dostępna w jeszcze prostszy sposób. Cieszymy się, że możemy być razem z nimi, kiedy podejmują tak ważne dla nich i ich rodzin decyzje. Chcemy dzielić się naszą wiedzą” – mówi Agnieszka Starewicz–Jaworska, odpowiedzialna za rozwój serwisu Muratordom.pl.

Wersja mobilna m.muratordom.pl zachowuje niezbędne funkcjonalności serwisu Muratordom.pl. Jest wyjątkowa z uwagi na fakt, że stanowi kanał dystrybucji informacji, produktów i usług. Na wygodne przeglądanie nowości pozwala użyteczna nawigacja oraz subskrypcja RSS’ów dla wszystkich działów lub jednego wybranego. Na stronie znajdują się przekierowania do pełnych wersji serwisów spokrewnionych – Forum.muratordom.pl (forum społecznościowe) oraz Projekty.muratordom.pl (projekty gotowe domów).

M.muratordom.pl ma najważniejsze cechy mobilnej strony: przejrzysty wygląd bez zbędnych grafik i stylowania, płynną szerokość, bezszeryfowy font. Mobilna wersja m.muratordom.pl została przetestowana na najpopularniejszych platformach komórkowych w Polsce: Apple iPhone, uznanych telefonach Nokia i Sony Ericsson oraz smartfonach HTC i wciąż dynamicznie się rozwija. Niebawem zostanie uruchomiona edycja zaprojektowana z myślą o iPhonie 4.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu