Urlop jak w bajce

Wszystkim tym, którzy marzą o bajkowym urlopie, jeden z największych w Europie specjalistów od domków letniskowych oferuje noclegi w niezwykłych miejscach. Casamundo posiada szczególnie bogatą ofertę obiektów wakacyjnych w Toskanii, gdzie można spędzić wspaniały urlop wśród winnic, jednak najnowszym trendem są wczasy w trullo. Te śnieżnobiałe kamienne domki o grubych ścianach chroniących przed upałem są największą atrakcją Apulii, regionu na włoskim „obcasie”. Słynne domki trulli, które częściowo pochodzą z XVI wieku, do dziś są zamieszkiwane i wynajmowane przez turystów jako kwatery wakacyjne. Od zaraz można zarezerwować na Casamundo noclegi w Ceglie Messapica, Locorotondo, Ostuni, Cisternino i Alberobello. Oferta obejmuje apartamenty trulli dla par, domki dla rodzin a nawet hotele trulli z basenem. Ceny w zależności od standardu i położenia wahają się od 820 PLN do 1.500 PLN za tydzień.

Początkowo domki z kamienia pełniły funkcję spichlerzy i budynków gospodarczych. Ich cechą charakterystyczną są dachy w kształcie okrągłych kopuł, grube kamienne ściany i maleńkie okna na poddaszu. Szczególny sposób budowania tych małych domków sprawia, że latem kamienne mury chronią przed upałem a zimą przed zimnem. Podczas chłodnych dni w wielu domkach trulli można ogrzać się przy kominku.

W miasteczku Alberobello znajduje się około 1500 domków trulli. Od czasu, gdy miejscowość ta została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, stała się ona ulubionym miejscem wypoczynku wśród turystów w Apulii. Bajeczna dzielnica domków trulli przyciąga każdego roku tłumy wczasowiczów z całego świata. Nową modą stały się wesela w trulli. Alberobello oferuje na tak specjalną okazję również kościoły w trulli, które wyposażone są w wieże z dzwonami. Wyjątkowa atmosfera i zapierające dech w piersiach krajobrazy zachwycają tutejszych gości.

źródło/autor: Casamundo

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu