Szukajauto.pl – pierwsza porównywarka nowych aut

Szukajauto.pl, czyli pierwsza polska porównywarka nowych aut, właśnie rozpoczęła swoją działalność. Serwis posiada gamę unikalnych funkcjonalności, m.in. możliwość porównania ponad stu poszczególnych parametrów wybranych modeli aut oraz wyszukiwarkę samochodów sportowych i ekologicznych.

Szukajauto.pl udostępnia swoim użytkownikom rozbudowaną wyszukiwarkę i porównywarkę nowych aut dostępnych na polskim rynku. Pozwala ona na przeszukiwanie bazy pojazdów według wielu kryteriów, takich jak cena, rodzaj silnika, poszczególne elementy wyposażenia czy nawet średnie spalanie lub przyspieszenie. Następnie daje możliwość zestawienia ze sobą do 4 modeli wybranych aut, w takich kategoriach jak dane techniczne, wyposażenie czy bezpieczeństwo. W ten sposób użytkownik może porównać ponad setkę poszczególnych kryteriów.

„Obecnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę markę, model i wersję, na polskim rynku znajduje się ponad 5500 różnych aut. Wybór najlepszej oferty nie jest więc łatwy – mówi Frederic Berthel, pomysłodawca serwisu – Tworząc Szukajauto.pl chcieliśmy dać konsumentom narzędzie, które ułatwi im świadomy i trafny wybór.”

Szukajauto.pl to nowatorska propozycja dla polskiej branży motoryzacyjnej. Serwis jest zarówno użytecznym narzędziem dla konsumentów, jak i wygodną platformą do spotkań klientów i sprzedawców. Za pomocą serwisu będzie można np. umówić się na jazdę próbną lub też uzyskać korzystne rabaty i upusty na promowane modele aut. Wiarygodność i bieżącą aktualizację wszystkich informacji znajdujących się w bazach Szukajauto.pl gwarantuje partner serwisu firma JATO – największy na świecie dostawca baz informacyjnych dla rynku motoryzacyjnego.

W serwisie niedługo znajdziemy również newsy z branży, blog oraz artykuły o tematyce motoryzacyjnej. Ponadto Szukajauto.pl pozwala użytkownikom na ocenianie i komentowanie poszczególnych aut. Na tej podstawie tworzone są rankingi najpopularniejszych i najlepiej ocenianych samochodów.

Pomysłodawcą serwisu jest Frederic Berthel, który do tej pory był m.in. dyrektorem marketingu Peugeot Polska. Szukajauto.pl to pierwszy serwis powstały w ramach Mam Startup, czyli projektu biznesowego wspierania nowo powstających internetowych inicjatyw, stworzonego przez agencję interaktywną Autentika. Projekt ten opiera się na nowatorskiej formule partnerstwa pomiędzy pomysłodawcą a agencją interaktywną, pozwalającej na radykalne zmniejszenie kosztów, będących największą barierą dla wejścia na rynek.

W ramach Mam Startup szukaliśmy dokładnie takiego połączenia. Nasze kompetencje w zakresie budowania internetowych startupów uzupełnił człowiek, który zna swoją branżę, znalazł niszę i opracował sposób jej zagospodarowania – mówi Michał Samojlik, prezes Autentiki – Dokładając naszą cegiełkę, stworzyliśmy idealny miks wiedzy i możliwości.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu