Grant’s obsypany nagrodami IWSC i ISC

Pięć Złotych Medali na najbardziej prestiżowych konkursach na świecie dla marki Grant’s.

Grant’s – Szkocka whisky typu blended zdobyła trzy złote medale w tegorocznym International Wine and Spirit Competition (IWSC) oraz dwa złote medale w International Spirits Competition (ISC) – Są one potwierdzeniem doskonałego kunsztu osiągniętego w produkcji whisky Grant’s i najwyższej jakości trunków powstających w rodzinnej destylarni William Grant & Sons.

International Wine and Spirit Competition (IWSC) to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs tego typu na świecie. Rokrocznie startują w nim setki producentów wina i wyrobów spirytusowych z ponad 80 krajów. Grant’s Ale Cask, Grant’s 12 Years Old i Grant’s 18 Years Old zostały uznane za najlepsze w swoich kategoriach przez zespół najbardziej uznanych ekspertów whisky w tzw. „ślepych testach”.

W czerwcu, Grant’s zdobył też dwa złote medale w International Spirits Challenge (ISC) – wiodącym na świecie konkursie, w którym bierze udział ponad 1000 trunków z całego globu. Złoto w tych zmaganiach zdobyły whisky: Grant’s Sherry Cask i Grant’s 18 Year Old.

Jesteśmy szczęśliwi, że tak wiele wariantów whisky Grant’s zostało uznanych w tych dwóch najbardziej cenionych konkursach w naszej branży. Nasze whisky Grant’s Ale Cask i Grant’s Sherry Cask są wyjątkowe. Nad ich niepowtarzalnym smakiem czuwa grono pasjonatów z Master Blenderem Brianem Kinsmanem na czele. W odpowiedni sposób dbają oni o właściwy dobór beczek, od których pochodzi wyjątkowy smak Sherry i Ale. Whisky Grant’s starzona w tych beczkach przyjmuje ich naturalny aromat i smak. Otrzymane wyróżnienia są potwierdzeniem kunsztu i pasji w tworzeniu whisky, jak również dowodem na to, że Grant’s pozostaje wierny wysokim standardom jakości zapoczątkowanym w XIX w przez Williama Granta powiedział Kate Athanasi, Grant’s Global Brand Director

Niewiele marek alkoholowych może poszczycić się tak bogatą i barwną historią jak Grant’s. Niezależna, rodzinna destylarnia William Grant & Sons od pięciu pokoleń pozostaje w rękach potomków jej założyciela WilliamaGranta. Ponad 100 lat temu opracował on unikalną recepturę szkockiej whisky, której jakość urzekła konsumentów i która do dziś jest skrupulatnie przestrzegana.

Medale Spirits Challenge International i International Wine i Spirit Competition są najnowszymi, ale nie jedynymi osiągnięciami w tym roku. Warianty 12 Year Old i 18 Years Old zdobyły też uznanie w konkursie Scotch Whisky Masters 2010 – wysokim rangą i szanowanym w branży alkoholowej konkursie, który przyciąga wiodące na całym świecie marki. W tym roku blisko 150 alkoholi było ocenianych przez panel ekspertów oraz redaktor Spirits Business, Patience Gould.

Rezultaty w konkursach International Wine i Spirit Competition (IWSC) 2010

ZŁOTY MEDAL – Najlepszy w swojej klasie

  • Grant’s Ale Cask

ZŁOTE MEDALE

  • Grant’s 12 Year Old
  • Grant’s 18 Year Old

SREBRNE MEDALE

  • Grant’s Family Reserve
  • Grant’s 25 Year Old

Rezultaty w konkursie International Spirits Challenge (ISC) 2010

ZŁOTE MEDALE

  • Grant’s Sherry Cask
  • Grant’s 18 Year Old

SREBRNE MEDALE

  • Grant’s 25 Year Old
  • Grant’s Family Reserve
  • Grant’s Ale Cask
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu