Firma Marantz wypuściła na rynek nowy, wszechstronny 7 kanałowy amplituner AV z przetwarzaniem obrazu 3D

Amplituner SR5005 to urządzenie, obok którego nie da się przejść obojętnie. Jego doskonała stylistyka, z której znane są produkty firmy Marantz, przyciąga wzrok, a masywna obudowa zdaje się być zaproszeniem do zatopienia się w magię kina domowego. I to kina domowego o brzmieniu, którego nie tylko nie zapomnisz ale wręcz się od niego uzależnisz.

Produkty Marantza od zawsze cechuje dbałość o każdy detal systemu. Tak jest i w tym przypadku. SR5005 zachwyca nie tylko najwyższą jakością obrazu i dźwięku ale również doskonałym wyposażeniem. Jednak ten amplituner to przede wszystkim fantastyczne kino domowe z obsługą obrazu 3D i znakomitej jakości brzmienie nie tylko to towarzyszące filmom ale i również to pochodzące z płyt z muzyką.

W zakresie obsługi kina domowego SR5005 oferuje najnowsze dekodery dźwięku HD w tym m.in. Dolby TrueHD, DTS HD Master Audio, a także nowy dekoder Dolby ProLogic IIz. Audiofilii ucieszy natomiast funkcja poprawy brzmienia Pure Direct, dzięki której sygnał omija wszystkie obwody poza obwodami audio w celu zminimalizowania niepożądanych interferencji. Dodatkowo dla zapewnienia szybkiej i łatwej konfiguracji systemu do akustyki naszego pokoju, Marantz zastosował funkcję Audyssey MultEQ, która pozwala na kalibrację całego systemu dla obszaru odsłuchu na podstawie analizy danych uzyskiwanych z kilku punktów pomiarowych pomieszczenia.

Fantastyczny dźwięk SR5005 uzupełniają zaawansowane funkcje obrazu takie jak skalowanie źródeł analogowych i HDMI w górę do 1080p poprzez procesor Anchor Bay ABT1030, kompensacja Auto Lip-Sync, oraz Deep Color który sprawia, że obraz wyświetlany jest z większą ilością szczegółów, perfekcyjną dokładnością i oszałamiającą ilością kolorów.

W celu zapewnienia najwyższej jakości audio i wideo, amplituner wyposażony został również w 4 wejścia oraz 1 wyjście HDMI 1.4a. pozwalające na przetwarzanie obrazu 3D, a także Audio Return Channel. Dzięki tym wszystkim funkcjom, SR5005 bez trudu radzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi scenami z filmów akcji oraz oferuje doskonałą jakość odtwarzania muzyki z różnych źródeł. Niezależnie skąd odtwarzamy ulubione utwory SR5005 sprawi, że każdy muzyczny detal, każdy ton będzie oddany z pełną precyzją i atmosferą muzyczną. Nawet skompresowane pliki muzyczne iPoda podłączonego poprzez USB, czy też pliki MP3 – z płyt CD lub przesłane za pomocą opcjonalnego odbiornika Bluetooth RX101, będą brzmiały pełniej, dzięki wykorzystanej w systemie SR5004 technologii M-DAX2 ( ang. Marantz Dynamic Expander version2), poprawiającej jakość reprodukcji skompresowanego materiału dźwiękowego. Wydaje się skomplikowane? Nic bardziej mylnego. Do naszej dyspozycji otrzymujemy łatwe w obsłudze, intuicyjne menu, które pomoże nam w obsłudze tego urządzenia. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o wbudowanym tunerze FM/AM oraz programowalnym, uczącym się pilocie zdalnego sterowania, dzięki któremu wszystkie podstawowe funkcje SR5005 są w naszym bezpośrednim zasięgu.

SR5005 to doskonała propozycją dla wszystkich amatorów kina domowego, którzy cenią sobie znakomity dźwięk przestrzenny oraz perfekcyjny obraz HD. Wyposażony w najnowsze technologie SR5005, zapewni nam piękne brzmienie, natomiast jako część zestawu kina domowego, urzekający ostrością i ilością kolorów obraz. Na tej nowej propozycji Marantza nie zawiodą się również Ci, którzy oprócz oglądania filmów zamierzają wykorzystywać ten amplituner jako domowy system stereo czy też zamierzają podłączyć do niego swojego iPoda lub komputer. Funkcjonalność SR5005 połączona jest z elegancką i nowoczesną stylistyką, dzięki czemu amplituner ten zachwyca nie tylko brzmieniem ale również i wyglądem. Przekonaj się sam.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu