Przyjazne dzieciom

Pięciogwiazdkowy, butikowy Hotel The Granary z Wrocławia to miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi. Nawet tymi najmłodszymi. Podobnie jak mieszcząca się w nim, nowo otwarta restauracja Mennicza Fusion.

Dziecko w podróży to wyzwanie. Mały człowiek stawia dorosłym wymagania i niestety nie każdy hotel czy restauracja jest w stanie im sprostać. Zdecydowanie łatwiej o udogodnienia do pracy (biurko, bezprzewodowy Internet) niż dla rodziny, która zdecydowała się na weekend w hotelu ze swoją pociechą. Co sprawia, że miejsce staje się przyjazne dzieciom?

– Rodzic z dzieckiem musi czuć się w hotelu komfortowo i bezpiecznie jak w domu. Sama podróż bywa niezwykle męcząca, tak więc miejsce musi zapewniać warunki do pełnego wypoczynku – mówi Karolina Kocyłowska, dyrektor Hotelu The Granary i restauracji Mennicza Fusion. – W pokojach Hotelu The Granary oferujemy wydzieloną część sypialną i wypoczynkową, w której można umieścić łóżeczko dla dziecka. Wystarczy przy rezerwacji wspomnieć o takiej potrzebie, a łóżeczko zostanie udostępnione. Starsze dzieci mają do dyspozycji specjalne, rozkładane sofy.

Dla rodziców ważny jest także komfort samodzielnego przygotowywania posiłków dla malucha.

– O tym także pomyśleliśmy. Posiadamy w ofercie apartamenty z aneksami kuchennymi, które są w pełni wyposażone we wszelkie naczynia, zestawy do kawy, herbaty, garnki oraz kuchenki mikrofalowe. W ten sposób można łatwo, samodzielnie przyrządzić danie dla dziecka czy choćby podgrzać mleko – dodaje Karolina Kocyłowska.

Miejsce przyjazne dzieciom kryje w sobie drugie znaczenie – przyjazność dla rodziców. Zapewniając dzieciom ciekawe, absorbujące zajęcie, dajemy ich rodzicom coś bezcennego – chwile, które mogą poświęcić sobie i np. celebrowaniu uroczystej kolacji. Restauracja Mennicza Fusion przygotowała dla dzieci kolorowanki i kredki, specjalne małe krzesełka i menu dostosowane do wieku malucha. – „Kids menu” to potrawy wybrane dla maluchów. Jeżeli rodzicowi nie będą odpowiadały propozycje z karty, szef kuchni przygotuje specjalną potrawę według sugestii rodzica. Dzieci wymagają elastyczności i kreatywności – u nas mogą liczyć na specjalne traktowanie – dodaje Karolina Kocyłowska.

Na życzenie rodziców Hotel i Restauracja zapewnią opiekunkę, z którą zabawa czy spacer może być znacznie bardziej atrakcyjne dla dziecka niż spożywanie posiłku w towarzystwie dorosłych. Szczególnie, że w sobotę otwarty został nowy Park Staromiejski, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu i restauracji. Moc nowych wrażeń i trochę ruchu, zażytego przez maluch na świeżym powietrzu, na pewno sprawią, że rodzice spokojny wieczór będą mieli zagwarantowany.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu