Pierwszy tydzień magnifiCo na NewConnect zdecydowanie na plusie

W ubiegłym tygodniu, 6 września na rynku NewConnect zadebiutowała agencja public relations magnifiCo S.A. Notowania praw do akcji serii C (PDA) na pierwszej sesji zakończyły się niewielkim spadkiem (-1,90%), jednakże należy podkreślić, iż kurs zamknięcia był wyższy o 14,4% od ceny po której obejmowano akcje serii C. W ciągu tygodnia kurs istotnie wzrósł przy rosnących obrotach.

W piątek walory magnifiCo były wyceniane na 1,35 zł notując w ciągu jednego dnia wzrost o 19,5%. W pierwszym tygodniu od debiutu skumulowane obroty wyniosły 1.216 tys. zł, a właściciela zmieniło 548.538 szt. PDA. To oznacza, że cała emisja akcji serii C zmieniła właściciela blisko dwukrotnie i odzwierciedla zainteresowanie inwestorów.

Jesteśmy zadowoleni z debiutu i jak na razie spokojni o kurs akcji. Cieszy nas systematyczny wzrost kursu PDA oraz wzrost obrotów. W przeciwieństwie do wielu debiutów podczas których osiągano zawrotne wyceny spółek, po czym następowała masowa wyprzedaż i załamanie kursu, debiut magnifiCo w tym kontekście jest scenariuszem modelowym i powodem do zadowolenia dla wszystkich zainteresowanych. Warto także zwrócić uwagę, że był to w ubiegłym tygodniu jeden z najlepszych debiutów na tle pozostałych, które miały miejsce w tym samym czasie – powiedział Marek Montoya, Przewodniczący Rady Nadzorczej magnifiCo S.A.

To co nas nieco zaskoczyło, to popularność spółki na forach internetowych. magnifiCo wzbudza zainteresowanie ale także i kontrowersje. Z naszej perspektywy to jednak dobry sygnał i jak na razie, faktycznie przekłada się na ilość zawieranych przez inwestorów transakcji. Ze strony spółki w najbliższym czasie na pewno dostarczymy rynkowi pozytywnych informacji. Obecnie koncentrujemy się na realizacji prognoz finansowych oraz na wykorzystaniu pozyskanego z emisji kapitału – skomentowała Karolina Maria Siudyła, Prezes Zarządu magnifiCo S.A.

Agencja magnifiCo S.A. działa na rynku od 2003r. Zrealizowała do tej pory ok. 1 000 projektów dla ponad 150 polskich i międzynarodowych firm. 6 września 2010r. zadebiutowała na rynku NewConnect.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu