Pierwsza edycja akcji „Niedziela na 4 Łapach” w Radomiu

Już 19 września 2010 roku na placu przed Urzędem Miasta w Radomiu zostanie zorganizowana pierwsza edycja akcji „Niedziela na 4 Łapach”. Inicjatywa ma na celu zbiórkę żywności oraz prezentację zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Tego dnia Radom weźmie również udział w ogólnopolskiej akcji społecznej „Zerwijmy Łańcuchy”, której celem jest zaprotestowanie przeciwko niehumanitarnemu traktowaniu zwierząt.

Akcja „Niedziela na 4 Łapach” zostanie zorganizowana w Radomiu po raz pierwszy. Imprezie towarzyszył będzie bogaty program artystyczny przeznaczony dla rodzin z dziećmi. W programie między innymi konkurs rysunkowy, nauka języka angielskiego oraz koncert wokalno – poetycki o tematyce zwierzęcej. Za organizację imprezy odpowiadają Patrycja Misiak i Katarzyna Wilczyńska przy współudziale Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Początek imprezy o godzinie 10.

„26 czerwca br. podczas „Dni Radomia” odbyła się podobna zbiórka żywności oraz artykułów dla bezdomnych zwierząt z Radomskiego Schroniska. Radomianie tłumnie przybyli na akcję i wspomogli naszych małych przyjaciół. Udało się zebrać 380 kg karmy, smycze, miski oraz ciepłą odzież. Zapraszamy serdecznie i mamy nadzieję, że i tym razem Radomianie nie zawiodą naszych podopiecznych i pojawią się 19 września br. na placu przed Urzędem Miasta w Radomiu” – powiedziała Patrycja Misiak, organizatorka „I niedzieli na 4 łapach”.

Tego dnia w całym kraju odbędzie się również IV edycja akcji „Zerwijmy Łańcuchy”, którą organizuje magazyn „Mój Pies”. Kampania ma za zadanie zaprotestowanie przeciwko trzymaniu zwierząt na łańcuchach. W tym celu w całym kraju organizowane są happeningi, podczas których osoby publiczne poprzez symboliczne nałożenie łańcucha, mogą na chwilę wczuć się los traktowanych w ten sposób zwierząt. W tym roku ambasadorką kampanii została Katarzyna Skrzynecka. W Radomiu inicjatywa zagości po raz trzeci, tym razem również na placu przed Urzędem Miasta. Koordynatorem happeningu jest Włodzimierz Suszyński, prezes Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

„Bardzo się cieszymy, że już po raz trzeci w naszym mieście zagości kampania protestacyjna „Zerwijmy Łańcuchy”. Dodatkowo liczymy, że dzięki odbywającej się równocześnie pierwszej edycji akcji „Niedziela na 4 Łapach” uda nam się zebrać pożywienie i niezbędne wyposażenie dla zwierząt przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Liczymy, że i tym razem Radomianie nie zawiodą naszych czworonożnych przyjaciół i tłumnie pojawią się 19 września br. na placu przed Urzędem Miasta w Radomiu” – powiedział Włodzimierz Suszyński, prezes Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Szczegóły oraz program imprezy dostępne są na stronie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu www.schronisko.radom.pl oraz na http://www.facebook.com/schronisko.radom

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu