Kupiec Poznański świętuje dziewiąte urodziny

Występy wokalistki Marii Sadowskiej, kontrabasisty Tomasza Grdenia, wariacje na temat gorsetów Katarzyny Konieczka, pokazy mody oraz zakupy w specjalnych cenach – to tylko skromna zapowiedź tego, co od piątku 17.09 do niedzieli 19.09 będzie się działo w Kupcu Poznańskim świętującym swoje dziewiąte urodziny.

Wielka feta rozpoczyna się już w piątek 17 września. Na poznaniaków czekają zakupy w specjalnych, urodzinowych cenach, które obowiązywać będą aż do niedzieli włącznie.

Najwięcej atrakcji przewidziano na sobotę 18 września, start – godzina 12:00. Imprezę rozpocznie niesamowicie utalentowany artysta, finalista programu Mam Talent, Tomasz Grdeń, który zaprezentuje American Magic z cyklu „Mężczyzna, kontrabas i śpiew”.

Gwiazdą tegorocznych obchodów, która swoim występem zakończy sobotnią imprezę, będzie wokalistka Maria Sadowska. Jej koncertu posłuchać będzie można 18.09 o godzinie 17:30. Z kolei w piątek 17 września na wieczornej imprezie dla Vipów zagra Maria Peszek.

Tradycyjnie nie zabraknie urodzinowych pokazów mody, podczas których zobaczymy najnowsze kolekcje eleganckiej odzieży dla pań ze sklepów Caterina i Gerry Weber, europejskie kreacje proponowane przez Kassja, polskie projekty Evy Minge i sklepu Molton, a także biżuterię marki YES. Ostatnie pokazy odbędą się o godzinie 16:10, wtedy na jednej scenie wystąpią modelki w kreacjach od pięciu różnych sklepów Kupca Poznańskiego. Simple zaproponuje ubrania na każdą okazję, Motive najnowszą kolekcję włoską i francuską, a Monnari odzież dla pań po 30-tce. Dodatkowo zobaczymy pokaz odzieży celyn.b z Butiku Veroni, a także Echo, Bibise i Fema ze sklepu Voge.

To nie koniec atrakcji związanych z modą – w końcu motywem przewodnim tegorocznych urodzin jest „Kupiec ubiera miasto”. Poznaniacy będą mieli okazję poznać kostiumografa Katarzynę Konieczka, awangardową projektantkę gorsetów szyjącą m.in. dla Dody. O godzinie 12.30 odbędzie się spotkanie z artystką, a także kilkunastominutowy pokaz najnowszej kolekcji. Wariacje na temat gorsetów będzie można obejrzeć kilka razy w ciągu sobotniego świętowania.

Również w sobotę nastąpi rozstrzygnięcie konkursów „Kupuj i wygrywaj” oraz „Zakupy ze stylistką”. Zwycięzcę pierwszego z nich, a zarazem zdobywcę kamery cyfrowej marki Toshiba o wartości tysiąca zł poznamy w sobotę o godzinie 14:30. Wygra ten, kto w terminie do 17 września włącznie zgłosi największą liczbę kuponów konkursowych. Kupony otrzymuje się za każde wydane 100 zł w sklepach Kupca Poznańskiego.

Wygraną w drugim konkursie są zakupy ze stylistką Elżbietą Tuszewską o wartości 7 tysięcy zł, darmowa metamorfoza fryzjerska w Studio Fryzjersko-Kosmetycznym Miasto Kobiet, a także fotorelacja z wydarzenia, która pojawi się m.in. na łamach magazynu Ellegance. Zwycięzcę tej zabawy poznamy w sobotę 18 września o godzinie 16:30. Aby wygrać będzie trzeba jak najdokładniej oszacować wartość stroju zaprezentowanego przez modelkę, a także prawidłowo odpowiedzieć na wszystkie pytania zadane przez jury konkursowe.

Dodatkowo przez całą sobotę będą odbywać się liczne konkursy zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, w których wygrać będzie można aparaty cyfrowe, zegarki, zestawy kosmetyków, biżuterię, zestawy do win i wiele innych.

Chociaż nie jubileuszowe, dziewiąte urodziny są dla Kupca Poznańskiego wyjątkowe. To za sprawą wielkiej odmiany, jaką centrum przechodziło przez ostatnie miesiące. – Nie chcemy zdradzać więcej szczegółów przed urodzinowym otwarciem, powiem jednak że zmiany, jakie wprowadziliśmy w aranżacji wnętrza centrum na pewno zaskoczą – Kupiec jest teraz wyraźniejszy, bardziej świetlisty i nowoczesny – komentuje Barbara Kearney, dyrektor Kupca Poznańskiego.

Kupiec Poznański znaleźć można w Poznaniu przy placu Wiosny Ludów 2. Więcej o urodzinowych atrakcjach na www.kupiecpoznanski.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu