AVG uruchamia nowy dział edukacyjny, aby poprawić bezpieczeństwo szkół w całym kraju

Firma AVG Technologies, twórca najpopularniejszego na świecie darmowego oprogramowania antywirusowego, ogłosiła dzisiaj oficjalne rozpoczęcie działalności nowego działu i witryny internetowej o charakterze edukacyjnym, AVG for Education. Ta jedyna w swoim rodzaju strona udostępnia treści przeznaczone specjalnie dla szkół, instytucji rządowych oraz organizacji non profit. Firma oferuje im oprogramowanie AVG Anti-Virus w obniżonych cenach, wraz z darmowym wsparciem technicznym ze Stanów Zjednoczonych.

Rozwiązania AVG już dziś chronią ponad milion komputerów w amerykańskich szkołach podstawowych, czyli sześć procent wszystkich maszyn działających w sektorze edukacji. AVG dzięki najwyższej wydajności i najlepszym mechanizmom wykrywania wirusów pomaga instytucjom z całego kraju walczyć z cyberprzestępczością . Szkoły, które zawsze muszą liczyć się z ograniczeniami budżetowymi, nie tylko otrzymują oprogramowanie w obniżonej cenie i darmowe wsparcie techniczne, ale mogą także uczestniczyć w prowadzonym przez AVG programie polecania klientów. Za każdym razem, gdy inna szkoła z polecenia zostaniem klientem AVG, szkoła polecająca otrzymuje 5-procentową dotację.

„Musieliśmy znaleźć sposób na ograniczenie wydatków, abyśmy mogli uwolnić fundusze na realizację innych projektów technologicznych. AVG oferuje szkołom znakomite ceny. Zdałem sobie sprawę, że moglibyśmy zaoszczędzić około siedmiu tysięcy dolarów” – mówi Aaron Spell, administrator sieci skonsolidowanego, niezależnego okręgu szkolnego West Orange-Cove, znajdującego się w Orange w stanie Teksas. „Oznacza to 40-procentową oszczędność w naszym rocznym budżecie IT tylko dzięki przejściu na inną markę, która do tego oferuje lepszy produkt.”

„Szkoły, organizacje non profit i instytucje rządowe są szczególnie narażone na zagrożenia internetowe, ponieważ mają bardzo ograniczone budżety i zasoby ludzkie” – twierdzi Luke Walling, wiceprezes ds. sprzedaży do instytucji edukacyjnych i rządowych w AVG Technologies. „Nasz nowy dział przygotował ofertę, która łączy wielokrotnie nagradzane oprogramowanie zabezpieczające, sprzedawane z dużymi zniżkami, z wyspecjalizowaną pomocą techniczną. W ten sposób proponujemy kompletne rozwiązanie.  Zapewniamy instytucjom dostęp do naszych ekspertów technicznych znajdujących się w Stanach Zjednoczonych. Pomagają oni we wdrażaniu rozwiązań AVG zgodnie z najlepszymi praktykami, łącznie z pełnym wdrożeniem dla naszych klientów, jeśli jest taka potrzeba.”

Wraz ze stworzeniem działu AVG for Education pojawił się nowy poziom wsparcia technicznego, przeznaczony specjalnie dla klientów z sektora edukacyjnego, rządowego i non profit.  Wsparcie jest udzielane przez telefon, email, a także przy pomocy mechanizmów zdalnej kontroli. Usługa ta jest bezpłatna i realizowana w całości z naszych biur w Stanach Zjednoczonych.

„Współpraca z AVG pozwoliła nam zaoszczędzić pieniądze dla wielu okręgów szkolnych bez poświęcania jakości ochrony antywirusowej” – przekonuje Randy Lindquist, dyrektor ds. usług szkoleniowych i technologicznych w Muskegon Area ISD z Muskegon w stanie Michigan w USA. „Personel pracował bardzo ciężko, aby pomóc nam w każdy możliwy sposób i zapewnić wysokiej klasy wsparcie po zakupie produktu.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu