Realizm magiczny w GENESIS PR

GENESIS PR przedłużyła na kolejny rok współpracę z artystą malarzem Karolem Bąkiem. Z tej okazji agencja odświeżyła swoją stronę internetową, na której prezentuje dzieła tego wybitnego przedstawiciela realizmu magicznego. Nową odsłonę strony można już podziwiać na www.genesispr.pl.

Na stronie znalazły się obrazy z najnowszych serii: „Nokturny” – dedykowane muzyce Fryderyka Chopina, „Taniec”, „Od świtu do zmierzchu” i „Fashion”.

„Dzieła Karola Bąka są zniewalające i pełne emocji – oglądane z bliska przenoszą widza w inną, magiczną krainę. Praca dla tak znamienitego artysty jest dla nas wyróżnieniem, a twórczość mistrza dostępna na naszych stronach WWW z pewnością zachwyci wielu entuzjastów sztuki, zwłaszcza gdy nie mieli okazji podziwiać obrazów na wystawach. Wiele z prezentowanych płócien trafiło już do prywatnych kolekcji, więc ich wirtualna forma to często jedyna szansa na zapoznanie się z nowymi dziełami malarza” – powiedział Eliza Misiecka, dyrektor zarządzający GENESIS PR.

Obrazy Karola Bąka – jako jedynego polskiego malarza – znalazły się w II wydaniu albumu „Imaginaire”, który prezentuje światowych artystów z kręgu realizmu magicznego oraz  w albumie „Dreamscapes 2010”.

Karol Bąk (rocznik 1961) – malarz, rysownik, grafik – przedstawiciel kierunku „Realizm magiczny”. W latach 1984 – 1989 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Poznaniu na Wydziale Grafiki. Studia zakończył dwoma dyplomami z wyróżnieniem: w pracowni grafiki u prof. Tadeusza Jackowskiego i w pracowni rysunku u prof. Jarosława Kozłowskiego. Po studiach, przez trzy lata zajmował się miedziorytem i rysunkiem, a przez następnych kilka lat projektowaniem wnętrz. W drugiej połowie lat 90. zaczął uprawiać malarstwo olejne. Obecnie zajmuje się przede wszystkim malarstwem sztalugowym i rysunkiem. Prace artysty zawarte są w cyklach tematycznych, m.in.: „Babel”, „Żaglowce”, ”Dialogi”, ”Kokony”, „Aureole”, „Żywioły”, „Judyta i Salome”, ”Fashion” i „Perła”.

Karol Bąk organizował kilkanaście wystaw indywidualnych i wziął udział w kilkunastu ekspozycjach zbiorowych, głównie w Polsce, Niemczech, Holandii i USA.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu